ЦСКА победи непретенциозния Ферл с 5:0 пред около 200 зрители на „Щадион ан дер Постштрасе”, а хеттрик за българите записа Спас Делев.

Въпреки очевидната разлика в класите, на „червените” им отне около час да разпечатат немската врата. След това обаче само в рамките на около двайсетина минути „армейците” се разиграха и решиха двубоя.

Павел Дочев изпълни заканата си да изиграе срещата без много смени, като на резервната скамейка имаше едва четирима полеви играчa и стражът Иван Караджов.

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, като най-чистото положение за „червените” изпусна Руи Мигел още във втората минута. Taкa, първото полувреме завърши при нулево равенство.

В началото на втората част пък домакините се активизираха и направиха в разстояние на три минути три отлични атаки, но така и не успяха да разпечатат българската врата. След това играчите на Павел Дочев се разиграха и разбиха своя противник. Много добро включване направи влезлият като резерва Тони Костадинов.

Именно Костадинов намери Димитър Илиев с хубаво параболично центриране в наказателното поле. Илиев излъга стража на немците и вкара за 1:0.

Само три минути по-късно Делев вкара първото си попадение в срещата. В 64-та минута отново Костадинов пусна към крилото на „червените”, Делев пое топката отдясно, дръпна няколко метра навътре и след това реализира за 2:0.

В 78-та минута домакините си отбелязаха нелеп автогол. Бранителят Шулс върна топката към стража Канте, който обаче не успя да я уцели и тя влезе във вратата зад него за 3:0.

Румен Трифонов намери изведе добре Делев в 87-та минута, който не сбърка за 4:0. Минута по-късно, отново Делев бе изведен добре и оформи хеттрика си, а така и крайното 5:0.

Следващата контрола на ЦСКА е в четвъртък с втория тим на Хановер от 19 часа българското време.