Лют мач под жарките слънчеви лъчи в Турция спретнаха в ЦСКА! Нито един от професионалните играчи обаче не взе участие в него. Което в никакъв случай не намали качеството, нивото на зрелищност и динамика до последния съдийски сигнал.

СНИМКИ: ЦСКА намери своя нов голаджия  Анатоли Нанков!

източник: Gong.bg, Ники Александров, Турция

Щабът на Стойчо Младенов надви сборен тим от останалия екип със скромното 2:0, въпреки далеч повечето възможностти открили се пред победителите. На два пъти точен бе помощник-треньора Анатоли Нанков, който настървено търсеше до края своя хеттрик, но в крайна сметка не успя. Младенов събра в своя тим освен Нанков, вратаря Илиян Василев, своя син Стойчо Младенов-младши, анализатора Бисер Цолов и фитнес-инструктора Милен Цветанов. Срещу тях ентусиазирания лидер на противниковия тим Иван Ченчев бе събрал бойното трио масажисти Димитър Иванов, Марин Илков и Валентин Чалев. На вратата или на произвола на безрадостната събда срещу ударите на Нанков и Младенови, бе поставен лекаря на ЦСКА Андрей Миладинов. Мачът на няколко пъти бе отлаган, като голяма част от победения в крайна сметка тим бе пратен да тренира за зелен хайвер още рано сутрин. С това размотаване Стойчо Младенов още веднъж доказа, че умее да разконцентрира противника.

Правилата включваха традиционния махленски прийом „три корни-дузпа”, който бе оползотворен една дузина пъти от отбора на Младенов, но нито веднъж с успеваемост след удар от собствената врата към празната противникова. Още от самото начало, по-опитния отбор наложи своето темпо на игра. Често възмикваха спорове с главния рефер – администратора Костов. Той обаче не се подаде на провокациите и с отривисти жестове с ръка плюс сигнал от свирка се разпореждаше със събитията. Пресаташето Ченчев пък нееднократно обвиняваше съперника в груба и непозволена игра, но странно защо точно тези действия убягваха от погледа на съдията, който точно в такива моменти се правеше разсеяно, че уж говори по телефона. Ченчев не издържа и поиска фотообектива на Гонг да запечати получената рана, след сблъсък със старшията Младенов. „Другия път си сложи кори!” – се чу в отговор на неговата жалейка. В интерес на справедливостта сме длъжни да отчетем, че от направената снимка много, много не се забелязва някаква дълбока рано, по-скоро повръхностни белези от пристягането на чорапите.

В крайна сметка след две полувремена от по 20 минути се получи мач с ниска резултатност, тъй като и размера на вратите спомогна за това. Василев пък така бе запечатал своята врата, че спокойно се отдаваше на сладка раздумка със съдията и с представителите на медиите.

През по-голямата част от мача в ролята на едниствен зрител се явяваше шофьора бай Жоро, който бе разпънал своите ръце на оградата край терена. Едва накрая част от футболистите дойдоха да сравнят своите умения с тези на хората, които ги тренират.

След победата се чуха смели закани: „Да ни дават Тигрите от Бистрица!”. Дали подобен мач ще се осъществи, засега може само да гадаем. Тепърва предстои реванш, но Стойчо Младенов е решил да вложи в употреба още психологически трикове, включващи протакане на евентуалния мач до последния възможен момент.