Славия засили Ботев на Вили Вуцов надолу по пързалката, след като го разби с 3:0 на своя стадион в „Овча купел“. Това е втората поредна загуба за „канарчетата“ с този класически резултат след 0:3 и от Левски.

„Белите“ матираха на три пъти „жълто-черната“ защита по един и същи начин – пробивайки през нейния център. Така Карлос Фонсека през първото полувреме и на два пъти Радослав Василев - през второто, оформиха категоричната победа на Славия.

С това пък се усили още повече напрежението над треньора на Ботев Велислав Вуцов, чийто тим се отдалечава още от възможността да играе в челната шестица напролет.

Още в 5-ата минута се контузи нападателят на „канарчетата“ Алекс Колев и беше принудително заменен от Цветомир Чунчуков.

Ботев започна по-добре мача. „Канарчетата“ атакуваха живо и създаваха напрежение пред вратата на „белите“, но им липсваше точност в завършващата част на атаката.

Най-доброто положение се откри пред Момчил Цветанов, който имаше възможност да излезе, макар и малко под ъгъл, срещу Георги Петков, но вратарят отрази удара му.

Славистите явно дебнеха удобна възможност да пронижат защитата на Ботев при някоя контра и такава възможност им се удаде в 32-ата минута.

„Белите“ прободоха отбраната на гостите през сърцето й. Жереми Манзоро изведе Карлос Фонсека сам срещу Стаховяк и той го прехвърли за 1:0.

Този гол не промени хода на играта, като пловдивчани бяха по-активният тим на терена, но те продължиха с неточностите в решителния миг на атаките си.

В самото начало на второто полувреме Манзоро и Фонсека повториха упражнението при гола, но този път Фонсека не успя да преодолее Стаховяк и да реализира второ попадение.

Веднага след това Славия стигна до втория гол. Дяков изведе Радослав Василев в пеналта на „канарчетата“ и той прокара топката покрай Стаховяк в мрежата на гостите за 2:0 в 56-ата минута.

Вили Вуцов опита да усили атаката на своя отбор, като пусна в игра Иван Цветков на място на Милен Гамаков и опитният футболист веднага затрудни Георги Петков в 62-ата минута.

Момчил Цветанов обаче продължи да бъде неточен при последния пас, докато „белите“ бяха доста по-ефективни.

Отново по същия начин се стигна и до трети гол във вратата на Ботев. Пак през центъра на отбраната Радослав Василев проникна в пеналта и преодоля отново Стаховяк за 3:0 в 71-ата минута.

СЛАВИЯ – БОТЕВ 3:0

Голмайстори: 1:0 Карлос Фонсека 32, 2:0 Радослав Василев 56, 3:0 Радослав Василев 71

СЛАВИЯ: Георги Петков, Костадин Дяков, Димитър Везалов, Цветомир Панов /69-Кире Ристевски/, Диего Фераресо, Касай Кристиан, Душан Савич, Мичел Бургзорг, Карлос Фонсека /85-Вилиан Бижев/, Джереми Манзоро, Радослав Василев /Емил Петров, Кире Ристевски, Димитър Пиргов, Станислав Генчев, Владимир Семерджиев, Вилиан Бижев, Емил Стоев/ Старши треньор – Иван Колев.

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Роман Инез, Филип Филипов, Росен Колев, Йордан Христов, Лъчезар Балтанов, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Милен Гамаков /58-Иван Цветков/, Момчил Цветанов, Александър Колев /5-Цветомир Чунчуков/. /Михаил Иванов, Радослав Терзиев, Пламен Николов, Владимир Айтов, Християн Казаков, Иван Цветков, Цветомир Чунчуков/. Старши треньор – Велислав Вуцов.