Отборът на Славия победи Септември София с 3:0 в последната си контрола преди старта на пролетния полусезон тима. Двубоят се игра на помощния терен на комплекс „Славия“, като се явяваше и генерална репетиция преди официалния мач с Черно море от 21-я кръг тази неделя от 13 часа.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния футболист Трифон Иванов, който почина в края на миналата седмица.

Славия - Септември

източник: Ралица Караджова, Gong.bg

Руският треньор на „белите“ Александър Тарханов през първото полувреме бе заложил на титулярната единайсеторка, която по всяка вероятност ще използва и в мача с „моряците“ като стартов състав. Резултатът бе открит още в 5-ата минута от Дуде Н'Донгала, след перфектно изпълнен пряк свободен удар, Футболистите на Септември отговориха чак в 37-ата минута, след като Аджов изле очи в очи с Георги Петков, но опитният страж парира силния му удар от близко разстояние.

Второто попадение дойде в края на полувремето, като след хубаво ниско центриране на Омар Джемед, топката мина през всички в наказателното поле и без засечена на самата голлиния от Ивайло Димитров.

През втората част Тарханов пусна изцяло нов състав, в който основно присъстваха млади футболисти. В 52-ата минута „белите“ останаха с човек по-малко, заради контузия на младежкия национал Георг Илиев, като нямаше резервен вариант.

В 70-ата минута юношеският национал на „белите“ Петко Христов оформи крайния резултат 3:0, след удар с глава след изпълнение на корнер.

В 74-ата минута футболист на Септември Светослав Диков получи втори жълт картон и съответно червен и изравни численото съотношение на терена. До края на срещата Славия удари две последователни греди, но до нов гол не се стигна.

Състав на Славия през първото полувреме: Георги Петков /к/, Цветомир Панов, Стефан Велков, Димитър Пиргов, Омар Джемед, Борислав Балджийски, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Дуде Н'Донгала , Ивайло Димитров и Сердер Сердеров.

Състав  на Славия през второто полувреме: Марио Кирев, Мартин Дечев, Диего Фераресо, Никита Сергеев, Георги Йомов, Владимир Семерджиев, Емил Стоев, Георг Илиев, Даниел Муканза, Петко Христов и Димитър Буров.

Септември: Емил Петров /к/, Стоян Предев, Петър Василев, Петър Генчев, Аспарух Смилков, Светослав Диков, Мартин Газиев, Асен Чандъров, Костадин Аджов, Даниел Пехливанов и Петър Тончев /Петър Дебърлиев, Васил Добрев, Димитър Руйчев, Божидар Кацаров, Мартин Георгиев и Рангел Игнатов/.

Двубоят Славия - Черно море е в неделя от 13:30 часа, като ще бъде излъчван в ефира на Diema Sport 2, както и на платформата Gong Play, както и минута по минута на Gong.bg, а ще можете да го слушате и на честотите на Дарик радио.