• КРАЙ НА МАЧА.

90+6'
  • Директен червен картон за Стенио от Черно море! Бразилският халф на гостите влезе ненужно грубо с двата крака срещу Димитър Пиргов, с който гонеха една спорна топка. Съдията дори не се поколеба, когато отстрани играча на гостите.

90+3'
  • 3 минути добавено време на мача.

90+1'
  • Много добра атака на Черно море, ала Петков спасява! Педро Еуженио получи чудесен пас в коридор отдясно и веднага центрира ниско пред вратарското поле. На близката греда Курьор изпревари съперника си и шутира по тревата, а Петков се хвърли и улови точно пред голлинията.

84'
  • Втора смяна в Славия - Калоян Кръстев замени дебютанта Сердер Сердеров.

82'
  • Втора смяна в Черно море - Иван Вълчанов записва дебют за "моряците" срещу бившия си тим, като го прави за сметка на Влади Романов.

78'
  • Изумителен шанс за Черно море, но Георги Петков бе фантастичен! Изпълнение на тъч позволи на Матиа Курьор да се измъкне пред наказателното поле и да стреля опасно. Петков парира шута към долния си десен ъгъл, а Георги Илиев догони топката и от упор шутира право в лицето на стража. После и Романов опита добавка, но защитник в бяло блокира с тяло.

74'
  • Първа смяна в Славия - Георги Йомов замени Карабельов.

71'
  • Голям, голям пропуск на Ндонгала! Сердеров се измъкна чудесно отдясно по аката на домакините, влезе в наказателното поле и много хитро върна назад към точката на дузпата. Там Ндонгала имаше цялото време на света да избере къде да стреля, но в крайна сметка изпрати топката над гредата.

70'
  • Балджийски с чудесен шут, но гол няма! Дуде Ндонгала направи пореден много силен рейд отляво и тръгна към дъгата, където пусна за Балджийски. Последният шутира веднага от дистанция, а кълбото прелетя на сантиметри покрай лявата греда.

66'
  • Жълт картон за Марк Клок след шпагат в краката на Балджийски.

65'
  • Първа смяна в Черно море - Педро Еуженио заменя Андреас Васев.

64'
  • Много добра комбинация между Ивайло Димитров и Ндонгала. Французинът намери съотборника си пред пеналта, който пък му върна технично с петичка. Последва шут на крилото от дъгата, който обаче не затрудни Китанов.

62'
  • Остър пробив на Ивайло Димитров, който с хубав финт нахлу в наказателното поле и пробва прострелно центриране. Пламен Николов застана с тяло на пътя на топката и тя излезе в корнер.

51'
  • НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ. Този път Черно море започна с удар от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Славия и Черно море се оттеглят на почивката при нулево равенство.

45+2'
  • Нов пряк свободен удар за Славия, този път на около 26-27 метра фронтално от вратата. Ндонгала нанесе доста коварен шут над стената, при който топката описа странна парабола и се наложи Китанов с една ръка да избива в корнер.

37'
  • Греда за Черно море! Георги Илиев центрира от ъглов удар отдясно по атаката, като насочи подаването си към първата греда. Там Курьор надскочи пазача си и с глава опита да отклони към далечния ъгъл. Георги Петков нямаше шанс да реагира, като само изгледа как кълбото отскочи от основата на страничния стълб и излезе в аут.

34'
  • Добро включване на Сердеров отдясно. Руснакът демонстрира скорост и центрира към далечната греда, където Ндонгала опита удар от въздуха. Дани Георгиев подложи тялото си и топката излезе в корнер, който не доведе до нищо опасно.

31'
  • Неочаквана опасност за Черно море и Георги Китанов. Дуде Ндонгала опита центриране отляво, което прескочи Ивайло Димитров, но фалцовата топка тръгна заплашително към дясната греда. За късмет на вратаря и намиращия се наблизо Венгов тя излезе в аут.

27'
  • Първото по-забележително положение! Пламен Николов се бе включил в атака при статично положение, което не сработи, но все пак защитникът спечели битката отляво в наказателното поле. Той пусна с пета към Георги Илиев, който нанесе неочакван шут към далечния горен ъгъл. Георги Петков реагира навреме и успя да избие с една ръка.

24'
  • Дуде Ндонгала реши да стреля направо от отсъдения фаул, който беше близо до ъгъла на наказателното поле. Младокът отправи фалцов шут, който може би щеше да излезе в аут, но Георги Китанов се хвърли и боксира в ъглов удар.

23'
  • Жълт картон за Тодор Паланков, който фаулира Ивайло Димитров, докато последния пробиваше отдясно.

21'
  • Защитата на Славия много леко позволи на Курьор да овладее топката в наказателното поле и с гръб към вратата. Националът на Мартиника веднага пусна с пета към Георги Илиев зад себе си, но шутът на капитана не се получи.

21'
  • Дотук мачът протича без реални опасности пред двете врати. Двата отбора залагат повече на битката, пресата и единоборствата, като много рядко може да се видят последователни точни подавания.

• Отлична работа на Андреас Васев отляво. Крилото успя да се пребори с Дечев за топката, след което влезе на скорост в наказателното поле. От аутлинията той опита ниско подаване във вратарското поле, което рикошира в крака на Велков и това помогна на Панов да изчисти пред погледа на Влади Романов.

6'
  • В третата минута мачът отново беше прекъснат за кратко в памет на Трифон Иванов, като футболисти и фенове заедно още веднъж аплодираха един от героите от легендарното американско лято.

4'
  • Добро включване на Мишо Венков отляво, който опита да центрира опасно по тревата. Стефан Велков внимаваше и изчисти в тъч.

4'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за домакините от Славия.

1'
  • Мачът стартира с минута мълчание в памет на легендата Трифон Иванов, който беше покосен от инфаркт през миналата седмица. Феновете на стадиона изпратиха бележитият защитник с нестихващи аплодисменти.

• Публикувахте от А група с Gong.bg в 21 февруари 2016 г.
  • Стадион: Александър Шаламанов
    Рефер: Ивайло Стоянов
    Излъчва: Diema Sport 2