Нападателят Дормушали Саидходжа се превърна в герой за ЦСКА, вкарвайки изравнителното попадение за своя тим при домакинството на Пирин Благоевград. Двубоят, който се игра в Кюстендил заради наказанието на „червените”, завърши при резултат 1:1, а голът на спасението за армейците дойде едва осем минути преди края. Преди това Пирин бе повел със спорно попадение на Зоран Златковски в 50-ата минута

През първото полувреме символичните домакини от ЦСКА имаха повече възможности за гол, но на два пъти португалският нападател на тима Руи Мигел не успя да преодолее стража на Пирин Макенджиев. В 29-ата минута на двубоя гостите имаха сериозни претенции за дузпа, когато след центриране отдясно, Борис Галчев събори Сандански в наказателното поле на на домакините, но главният рефер Георги Йорданов не посочи бялата точка.

Няколко минути по-късно възпитаниците на Йоан Андоне пропуснаха най-чистата си ситуация. Румен Трифонов проби отлично по лявото крило и центрира прецизно към Мигел, който стреля незабавно, но стражът на гостите изби със сетни усилия в корнер.

Втората част на мача започна по изключително интересен начин. Футболистите на Пирин успяха да поведат в резултата с изключително спорен гол. Драги Коцев получи топката отдясно и центрира остро към Зоран Златковски. Нападателят стреля от воле, топката се отби последователно в тялото на защитник на „червените” и напречната греда, след което тупна около гол линията на вратата. Страничният рефер над двубоя Йосиф Ронков обаче сигнализира, че коженото кълбо е преминало аутлинията. При многократните телевизионни повторения обаче не се видя ясно дали голът е редовен.

След попадението Йоан Андоне потърси освежаване в играта на „червените”, вкарвайки в игра Маркиньос и Саидходжа. Домакините се хвърлиха в предни позиции, търсейки изравняването, което предостави отлични възможности за контраатаки на футболистите на Пирин. На няколко пъти Даниел Младенов имаше отлични възможности, но Здравко Чавдаров и влезлият като смяна Иван Караджов успяха да се справят. Вратарската смяна за „червените” дойде в 74-ата минута, след като Чавдаров получи травма.

Усилията на ЦСКА бяха възнаградени едва в осем минути преди последния съдийски сигнал на Георги Йорданов. Минев намери в наказателното поле Саидходжа, който се обърна и с удар между двама бранители на Пирин вкара в десния ъгъл на вратаря Макенджиев. Това бе първият гол за тима на Йоан Андоне в последните четири мача на „армейците” извън София.

След двубоя ЦСКА събра актив от 39 точки и остава на втората позиция, но по-късно може да бъде изместен от Локомотив София, който среща Левски в Надежда. Пирин продължи с прекрасното си представяне срещу лидерите в класирането и отново не допусна загуба. Благоевградчани се намират на седма позиция.

ЦСКА – ПИРИН 1:1

0:1 Зоран Златковски 50'

1:1 Дормушали Саидходжа 82'

ЦСКА: 1. Чавдаров (12. Караджов) 52. Минев 2. Виданов 19. Попов 4. К.Стоянов 14. Петров - к 18. Галчев 77. Делев (99. Саидходжа) 8. Трифонов 23. Панку (28. Маркиньос) 10. Мигел

Треньор: Йоан Андоне

Пирин: 12. Макенджиев 3. Михов 12. Митревски 25. Ризов - к 14. Сандански 26. Попев 7. Златковски (21. Димитров) 10. Паланков 20. Коцев (8. Наков) 17. Младенов 29. Кондев (15. Симов)

Треньор: Стефан Грозданов

Жълти картони: Чавдаров, Караджов, Маркиньос, Виданов (ЦСКА); Михов, Коцев, Младенов (Пирин)