Литекс не успя да победи Хирошима във втората проверка между двата отбора днес.

Контролата завърши при равенство 2:2. В 17-та минута японският тим поведе с гол на Сато. След центриране от корнер отляво на вратата на Тодоров топката премина през цялото наказателно поле на Литекс и оставеният непокрит на далечната греда Сато вкара с глава и откри резултата. Пет минути след това Манолев проби отдясно, върна топката назад и от 13 метра Уелингтон реализира гол и изравни за „оранжевите”. Малко преди почивката – в 42-та минута Бето центрира отдясно в наказателното поле, топката премина през един от защитниците на Хирошима и попадна в свободния Слайтер, който от точката на дузпата я изпрати в долния ляв ъгъл на японската врата за 2:1. След почивката Костадин Хазуров влезе в игра на мястото на холандеца. В началото на втората част играта бе съсредоточена в средата на терена, като двата тима нямаха реални голови положения. Първата опасност пред вратата на Литекс създаде Уесли в 58-та минута, след като би топката извън наказателното поле, но я прати в аут. В 68-та след центриране отдясно по атаката на Хирошима, при опита си да изчисти от границата на наказателното поле, Берберович засече топката в собствената си врата за крайното 2:2. 9 минути преди края на срещата японците останаха с човек по-малко, тъй като Аояма получи червен картон и напусна терена. Само две минути след това обаче същата съдба сполетя и капитана на ловешкия тим – Йеленкович, Литекс остана също с 10 играчи.

Във втория за днес приятелски мач между Литекс и Хирошима Люпко Петрович заложи на формация, съставена предимно от титуляри: Тодоров, Слайтер, Бето, Берберович, Кирилов, Желев, Венков, Манолев, Йеленкович, Паланков, Уелингтон.