Отборът на ЦСКА победи Пирин 1922 с 2:0 в последната си контрола преди началото на пролетния дял от шампионата. Срещата се игра пред около 1000 зрители на трибуните на ст. „Българска армия”, след като „армейците” представиха отбора за новия полусезон.

Първото попадение бе дело на Велизар Димитров в 10-та минута на мача. Футболистът отбеляза от чудесно изпълнен пряк свободен удар отляво на вратата на Пирин. 18 минути по-късно голмайсторът получи схващане на крака, което наложи старши треньорът Пламен Марков да направи принудителна смяна и в игра се появи Йордан Юруков. Видимо ЦСКА владееше положението през първото полувреме като диктуваше ритъма и стила на игра.

През втората част и двамата треньори предприеха редица смени и това разпокъса темпото. Вторият гол за „червените” бе дело на Петре в 50-та минута, когато Юруков открадна топката в центъра на терена, подаде на Илиев, който с едно докосване изведе румънеца и той сам срещу вратаря реализира за 2:0.

В последната минута на мача Пицурка бе спънат от Ирмиев в наказателното поле, но нямаше сигнал от страна на съдията.

Стартов състав за ЦСКА: Пиргов, Тодоров, Валентин Илиев (к), Тучев, Тиаго Силва, Моралес, Георги Илиев, Трика, Петре, Велизар Димитров, Гийом да Заади.

Стартов състав на Питин 1922: Иваников, Бодуров, Попев, Комджиев, Марков, Дяков, Стойков, Матушев, Стоев, Витанов, Георгиев