ЦСКА победи Ботев Враца с 3:2 в последната си контрола преди подновяването на битката в А група.

Двубоят бе официално представяне на Ботев за пролетния полусезон, а зрителите във Враца станаха свидетели на много интересен мач, изпълнен с добри атаки, положения и голове.

Стойчо Младенов заложи в този двубой предимно на резервните си футболисти като на терена се появи и новото попълнение Иван Стоянов. Сред титулярите за „червените“ бяха и двамата играчи на проби – защитникът Нуно Ногейра и атакуващият халф Иван Маркович, който дори реализира единия от головете за гостите.

Вижте случилото се в мача по минути:

БОТЕВ ВРАЦА – ЦСКА 2:3

Начало на мача!

Антон Карачанаков е капитан на ЦСКА

3' Марсиньо стреля ужасно неточно над вратата.

5' Владислав Романов стреля с глава извън очертанията на вратата.

18' След отлична контра, Марсиньо се оказа в опасна ситуация и с мощен удар затрудни максимално Цветковски, който обаче успя да избие.

21' Иван Стоянов е изведен в добра ситуация, но ударът му е спасен от Цветковски.

25' Валериев стреля опасно, но над вратата на Черни.

28' 1:0 за ЦСКА! Марсиньо открива резултата след перфектно изпълнение от пряк свободен удар!

31' 1:1! Ботев веднага възстановява равенството, след като също вкара от фаул. Цветомир Валериев изпрати страхотен снаряд от пряк свободен удар, който попадна във вратата на Черни!

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

52' 2:1 за Ботев Вр! Йордан Апостолов реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ереро в наказателното поле!

57' 2:2! Намиращият се на проби Иван Маркович изравни отново! Сърбинът получи пас от Иван Стоянов пред наказателното поле и със страхотен удар в горния десен ъгъл вкара за 2:2!

60' 3:2 за ЦСКА! Капитанът в този мач Антон Карачанаков вкарва трети гол за ЦСКА след асистенция на Ереро и прецизен удар в наказателното поле!

КРАЙ НА МАЧА

Ботев: 33. Цветковски (46-Митов), 3. Дзита, 12. Савич, 2. Иванов, 5. Пейчев (82-Найденов), 23. Апостолов (84-Каменов), 17. Валериев (50-Цветков), 7. Илиев, 9. Ненов, 10. Романов, 20. Коен

ЦСКА: 12. Черни, 6. Менди, 27. Ереро, 30. В. Попов, 10. Марсиньо, 16. Витанов, 71. Карачанаков, 73. Стоянов, 45. Долапчиев (80-Иван Ангушев), 3. Ногейра (46-Чапаев, 71-Александров), 28. Маркович