Елитният Пирин Благоевград направи равенство 1:1 като гост на съименника си Пирин Разлог в първата си контрола от зимната подготовка.

Пред около стотина зрители двата отбора не успяха да се победят, след като Пандев откри за гостите в 4-ата минута, а Веселин Стойков изравни в 65-ата.

През първото полувреме старши треньора на орлетата Костадин Ангелов вкара в игра всички футболисти дошли на проби, съобщи официалният сайт на благоевградчани.

Пирин Благоевград започна в състав: Митев, Ризов, Градевски, Михов, Петров, Карамфилов, Араухо, Георгиев, Костадинов, Пасков и Костов.

Преди и след почивката се появиха останалите: Димитров, Якимов, Коемджиев, Иванов, Карачанаков, Димитров, Бенгюзов, Митревски, Кацимерски, Кирилов, Стойков, Орачев.

Първото полувреме бе много силно за домакините, които изпуснаха няколко чисти положения. Голът за Пирин Разлог падна още в четвъртата минута когато Пандев бе оставен непокрит пред наказателното поле и разстреля вратаря Митев.

Средата на полувремето Михов фаулира откъсващ се сам срещу вратаря футболист на домакините и получи директен червен картон, а при удара от фаул Асен Георгиев удари греда.

Второто полувреме Пирин от Благоевград пое инициативата, като в преди позиции действаха активно Стойков, Карачанаков и Димитров.

В 65-ата минута Стойков изскочи добре зад гърба на защитниците и изравни резултата.

Преди това , в рамките на 5 минути , орлите не успяха да оползотворят 3 прекрасни атаки.

Утре ще втората контрола за зелените, които ще домакинстват на стадион Христо Ботев в Благоевград на Локомотив Пловдив. Мачът е от 14:30 и ще се играе с благотворителна цел.