В контролна среща играна на градския стадион в Сандански отборите на Пирин Благоевград и Локомотив Пловдив завършиха 1:1.

Още в 15-та минута Даксон да Силва отправи опасен удар по посока на вратата на Пирин, но Макенджиев улови топката.

Пет минути по-късно Марио Метушев излезе сам срещу стража на Локомотив Стоян Ставрев, но ударът му прехвърли вратата.

В 35-та минута Стойков от „орлетата” стреля силно от 5 метра, но топката излезе в аут.

В края на полувремето „смърфовете” имаха възможност да се оттеглят с гол преднина преди почивката, но Макенджиев на два пъти спаси по блестящ начин удари на Мартин Камбуров.

В 58-та минута Костадинов откри резултата в полза на Пирин, след като резервният вратар на Локомотив Акалски не успя да отрази удара на футболиста на „орлетата”.

В 89-та минута Димитър Илиев изравни резултата, след като се възползва от груба грешка в отбраната на Пирин.