Лидерът в групата на майсторите Пирин Благоевград победи Пирин Гоце Делчев с 1:0 в контролна среща играна при проливен дъжд на стадионХр. Ботев”.

Тежкият терен затрудни максимално действията и на двата отбора, а единственият гол в мача вкара Калоян Стоянов в 29-та минута, след като засече центриране на Стефан Костадинов с глава.

Старши треньорът на домакините Петър Цветков остави да поиграят повечко Николай Чавдаров, Стефан Костадинов, Ризов, Георгиев и Попев, докато другите му избраници играха по едно полувреме.

След наказанието на Ивайло Иваников, Чавдаров ще бъде твърд титуляр след седмица срещу ЦСКА и затова съвсем нормално бе да играе повече. Домакините имаха още куп положения за гол, но Боби Хазуров, Марио Метушев и Стоянов нямаха шанс да вкарат второ попадение във вратата на Манов.

Гостите от Гоце Делчев играха много коректно и грамотно, но създадоха малко голови положения.