Новаците при майсторите Видима Раковски и Пирин Благоевград успяха да измъкнат трите точки от своите съперници съответно Марек и Черно море с по 1:0 в срещите от първия кръг на А футболна група.

Играчите на Костадин Ангелов успяха да вкарат гол още в 9-та минута, а след това да задържат преднината си и да се доберат до успеха в първия си мач за сезона. Капитанът на тима Лахчев реализира от дузпа, за да донесе победата на своя отбор срещу Марек.

Пирин Благоевград се поздрави с успеха, след като в 13-та минута след атака от ляво, Метушев изведе Светослав Дяков, който реализира за домакините. Черно море се опита да изравни резултата, но въпреки опитите на момчетата на Никола Спасов до втори гол не се стигна.

Така Видима Раковски и Пирин Благоевград измъкнаха трите точки от отборите, които и през миналия сезон се състезаваха в елита на България.