Мъри взима беглец от Ботев Gong.bg, Георги Димитров
Мъри взима беглец от Ботев

Бившият наставник на Ботев Пловдив Станимир Стоилов ще измъкне един от румънците, които стягат бягство от Колежа. Това е Александру Бенга, като самият играч е разкрил новината пред медиите в родината си. 

Той дойде през зимата в Пловдив, точно по настояване на Мъри. Сега се очаква да го последва и в казахстанския Астана. Там българинът започна работа в началото на миналия месец. 

Бенга отказа да участва в първия мач за сезона на "канарчетата" срещу Либертас от Сан Марино в Лига Европа. Причината е да може да се състезава за новия си клуб в евротурнирите. 

Друг от спряганите за бегълци от Ботев е сънародникът му Сърджан Лукин. Той обаче обяви, че ще изчака решението на ръководството и разкри мотивите си да откаже да играе в мача с Либертас. 

"Аз и Бенга поискахме да не играем в мача с тима от Сан Марино и хората от ръководството проявиха разбиране към нас. Всички се съобразяват с нас, направихме много цивилизована дискусия. Просто ще изчакам и ще видя какво ще се случи", сподели Лукин.