Берое спечели измъчено с 2:1 срещу Монтана в мач от 19-ия кръг. Георги Андонов осигури трите точки за старозагорци, които 10 минути преди края не се виждаше как ще стигнат до победата.

С този успех Берое се изравни по точки с Литекс /по 33/, но е трети с по-добри показатели. Берое изостава само на две от челниците Лудогорец и Левски.

Монтана е последен с 13 точки.

Първата добра ситуация в двубоя бе за гостите, но Поплатник и Минчев на два пъти не успяха да преодолеят Пиргов още в 3-ата минута.

В 7-ата обаче Берое излезе напред в резултата – 1:0. Исмаил Иса бе изведен от Неманя Милисавлевич сам срещу вратаря и преодоля Христо Иванов за първия гол в мача.

Този ранен гол даде възможност на старозагорци да заплуват в свои води и от позицията на водещи в резултата да контролират играта и да дебнат за контри.

В последните минути от първата част Спас Делев се опита от преки свободни удари да отбележи втори гол и не бе толкова далеч от истината.

Емил Велев подсили атаката си на почивката, вкарвайки Атанас Илиев на мястото на Владимир Мичев. Този ход почти веднага даде резултат. Илиев успя да се измъкне от опеката на защитниците и лекичко чукна топката покрай Илко Пиргов за 1:1 в 49-ата минута.

В 56-ата минута Иван Минчев получи правото да изпълни фаул в опасна близост до вратата на Берое и ударът му изпрати топката на сантиметри от левия стълб.

Изравнителният гол върна беройци в изходна позиция, когато не се чувстват особено удобно. А именно сами да градят играта, вместо да използват попътния вятър на контраатаките.

Монтана се прибра в половината си, дебнейки на своя ред за контри. Гостите се бранеха и с цената на жълти картони, един от които се оказа пети за Иван Минчев, който ще пропусне мача с Локо ГО за Купата.

Това, което на беройци трудно се удаваше от игрова ситуация, стана факт от статично положение. Георги Андонов изпълни чудесно фаул и изведе старозагорци напред в резултата – 2:1 в 80-ата минута

БЕРОЕ – МОНТАНА 2:1

1:0 Исмаил Иса 7

1:1 Атанас Илиев 49

2:1 Георги Андонов 80

БЕРОЕ: 23 Илко Пиргов, 6 Иво Иванов, 10 Исмаил Иса, 13 Емин Ахмед, 15 Георги Динков, 20 Неманя Милисавлевич /65-Георги Андонов/, 21 Елиаш, 27 Джоман, 28 Веселин Пенев, 70 Том, 77 Спас Делев /90-Венцислав Василев/ /22 Благой Макенджиев, 3 Владимир Зафиров, 4 Венелин Филипов, 7 Георги Андонов, 9 Станислав Костов, 14 Георги Божилов, 24 Венцислав Василев/ Старши треньор – Петър Хубчев.

МОНТАНА: 1 Христо Иванов, 6 Христофор Хубчев /67-Йордан Георгиев/, 5 Асен Георгиев, 15 Георги Ангелов, 26 Йордан Тодоров, 16 Владимир Мичев /46-Атанас Илиев/, 11 Борислав Балджийски, 19 Матей Поплатник, 21 Християн Попов, 8 Иван Минчев, 22 Сергей Георгиев /33 Ивайло Василев, 9 Атанас Илиев, 10 Алби Дости, 77 Здравко Лазаров, 18 Янко Ангелов, 7 Йордан Тодоров, 14 Любомир Генчев/ Старши треньор – Емил Велев.