Лудогорец е новият-стар шампион на България. Това стана факт и на теория след домакинската загуба на единствения останал преследвач Левски на неговия стадион от Локомотив Пловдив с 2:3.

Това беше първа загуба на "сините" на "Герена" този сезон и тя дойде доста наивно. Те водеха с 2:0, а преди почивката пропуснаха буквално да разгромят противника си. След нея си вкараха нелеп автогол, а в края въпреки натиска си, допуснаха изненадващ гол и си тръгнаха с наведени глави.

Иначе в рамките на една минута между 16-та и 17-та Венци Христов и Мигел Бедоя вкараха два гола, а с оглед на играта не се виждаше как този мач ще има друг развой, освен изразителна победа на домакините. Но веднага след почивката Сашо Александров си вкара нелеп автогол.

После на сцената излезе Мартин Камбуров, който първо изравни резултата в 65-та минута, а точно преди края асистира на Бирсент Карагарен и пълният обрат беше факт, с което Локомотив си тръгна по най-изненадващия начин с трите точки.