Ботев победи Лудогорец с 2:1 в мач от последния 36-и кръг на „А“ група. Първия гол вкара Божидар Васев в 18-ата минута. Кристиан Димитров вкара втория за „канарчетата“ в 87-ата минута.

В последната добавена минута на мача Венцислав Керчев вкара почетно за Лудогорец - 2:1. Това бе първата победа на Ботев над Лудогорец на ниво "А" група.

В състава на „канарчетата“ изобилстваше от млади футболисти, които ознаменуваха присъствието си на терена с победа над шампиона.

Същевременно и в състава на Лудогорец бе пълно с млади футболисти, като впечатление правеше, че на терена бяха деветима българи в зелени екипи.

Главният съдия на мача Георги Игнатов ръководи последния мач в своята кариера, за което получи почетен плакет преди двубоя.

Първото положение в мача създаде Ботев чрез Божидар Васев. Негов мощен удар в 7-ата минута намери на напречната греда на вратата на Лудогорец.

Шампионите отвърнаха скоро с положение създадено от Мисиджан, чийто удар в 13-ата минута изпрати топката встрани от вратата.

Втората голова ситуация за Ботев бе превърната гол от Божидар Васев. Той бе изведен от Тодор Неделев, измъкна се от опеката на защитата и отбеляза за 1:0 в 18-ата минута.

След гола настана относително дълъг период, в който действията се развиваха.

Действията не се промениха особено и през второто полувреме. В 57-ата минута Лъчезар Балтанов имаше добра възможност на за обстрел на вратата на Лудогорец, но ударът му изпрати топката в аут.

В края Ботев затвърди победата си. След изпълнение на корнер Кристиан Димитров засече топката и въпреки намесата на Аргилашки, изпрати топката в мрежата за 2:0.

В самия край Венци Керчев фиксира крайния резултат - 2:1.

Лудогорец финишира първенството като шампион със 70 точки, а Ботев е седми с 33 пункта.

БОТЕВ – ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Божидар Васев 18, 2:0 Кристиан Димитров 87, 2:1 Венцислав Керчев 90+4

БОТЕВ: 21 Мартин Димитров, 11 Йордан Христов /46-Милко Георгиев/, 5 Кристиан Димитров, 6 Даниел Златков, 28 Филип Филипов, 17 Лъчезар Балтанов, 26 Радослав Апостолов /76-Борис Тютюков/, 24 Лазар Марин, 30 Божидар Васев, 8 Тодор Неделев, 45 Наско Милев /71-Исмет Рамадан/ /Резерви: 1 Виктор Голас, 13 Исмет Рамадан, 19 Борис Тютюков, 22 Милко Георгиев/ Николай Костов

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Георги Аргилашки, 83 Христо Попадиин, 25 Йордан Минев, 37 Венцислав Керчев, 19 Александър Василев, 77 Витиня, 34 Олег Димитров, 71 Янаки Смирнов, 80 Денислав Александров, 17 Цветелин Чунчуков, 93 Върджил Мисиджан /Резерви: 29 Даниел Наумов, 99 Криситян Григоров, 24 Преслав Петров, 44 Антонио Георгиев, 45 Ивайло Климентов, 81 Тони Иванов, 98 Светлозар Ковачев/ Старши треньор Георги Дерменджиев.