Отборите на Локомотив Пловдив и Левски не успяха да се победят в мач от 24-я кръг на А група. Срещата завърши при резултат 1:1. Точен за пловдичани бе Ванчо Траянов в 17-ата минута, а Венци Христов изравни в 55-ата минута. Това бе и дебютно попадение за Христов с екипа на тима от Герена.

Илиан Илиев: Чувствата са противоречиви, резултаът реален

Двата отбора направиха хубав мач, с немалко положения и пред двете врати, както и някои спорни ситуации. Двубоят започна равностойно, а след като получиха гол, гостите демонстрираха известни колбания. През вторите 45 минути обаче момчетата на Стойчо Стоев показаха друго лице.

Така след като си поделиха по точка, Левски заема второто място с 36 точки, а Локомотив Пловдив е 7-и с 21.

Двубоят имаше и своята сантиментална страна, защото Илиан Илиев се изправи срещу бившия си тим Левски. Припомняме, че за последно у нас специалитът ръководи столичния гранд.

Гонзо: На нива футбол и с плажна топка не се играе

Срещата започна в приятно темпо, като двата състава си размениха по няколко атаки. Първо в 7-ата минута, след центриране отдясно Мартин Камбуров не съумя да нанесе удар. В 12-ата минута Роман Прохазка и Мигел Бедоя направиха хубава двойна комбинация помежду си. Словакът пое топката, опита да върне към Франсис Нар, който обаче бе добре блокиран. Минута по-късно съдията маркира игра с ръка на ганайския футболист на Левски, а 4 минути по-късно Локомотив Пловдив поведе. Мартин Камбуров изпълни тъч. Нападателят хвърли топката към Емил Гъргоров, той от аутлинията върна назад към дъгата на наказателното поле към Ванчо Траянов, който с мощен удар направи 1:0.

Локомотив Пловдив - Левски

източник: LAP.bg, Андро Дюдеран

Локомотивци имаха претенции за дузпа в 21-ата минута. След хубава атака от ляво, Емил Гъргоров центрира, а Сърджан Лукин пресече пътя на топката. Домакините настояваха, че е имало игра с ръка, но главният рефер Цветан Кръстев посочи играта да продължи. В ответната атака „сините“ претендираха за нарушение срещу Мигел Бедоя. Испанецът напредна фронтално на вратата на пловдивчани, но след съприкосновение с играч на домакините, падна на терена на границата на наказателното поле. Реферът отново даде знак играта да продължи.

Спорна засада спря добра атака на Левски в 24-ата минута. Нар подаде към Бедоя, но страничният съдия вдигна своя флаг.

„Смърфовете“ можеше да удвоят аванса си в 42-ата минута. Мартин Камбуров бе изведен сам срещу Боян Йоргачевич. Сръбският страж обаче се намеси чудесно и отрази.

В самия край първата част столичани стигнаха до няколко статични положения, но резултатът остана непроменен и след тях.

След почивката двамата наставници направиха по една смяна. Стойчо Стоев замени Джереми де Ноойер, който не направи добър мач, с Венци Христов. Илиан Илиев пък пусна в игра Дани Кики за сметка на Емил Гъргоров.

Още в първите минути на второто полувреме домакините имаха претенции за дузпа. След съприкосновение с Веселин Минев, Мартин Камбуров падна в наказателното поле, и поиска отсъждане на 11-метров наказателен удар. Претенциите му обаче не бяха уважени.

В 55-ата минута Левски изравни. Мигел Бедоя центрира в наказателното поле, Божидар Краев чукна топката към Венци Христов, който порази Ясеин Ел Харуби за 1:1 и така отбеляза дебютния си гол за „сините“.

Радостта на Гонзо след гола на Левски

Само три минути по-късно момчетата на Стойчо Стоев направиха сериозен пропуск. Франсис Нар комбинира с Венци Христов. Нападателят стреля, но в страни от левия стълб на Ел Харуби.

В 64-ата минута Дани Кики излезе на добра позиция срещу Йоргачевич, който успя вещо да улови.

Мики Орачев напредна отляво в 67-ата минута, стреля, а Ел Харуби изби с крак. Две минути след това Фрасис Нар отправи удар, Александър Тунчев изби, а топката излезе в корнер. След неговото изпълнение, топката бе изчистена напред, а Мики Орачев опита късмета си с един далечен удар, който обаче мина над напречната греда.

В 76-ата и 83-ата минута стражът на Левски Боян Йоргачевич отрази умело удари по посока на вратата си. Първо Мартин Камбуров стреля от фаул, а след това Бирсент Карагарен шутира, но без успех.

В 86-ата минута в игра за Левски се появи Бабатунде Адениджи, а 4 минути по-късно нигериецът проби отдясно, но вместо да стреля, подаде наляво към Христов. Така остротата на атаката на Левски бе притъпена.

Развитието на двубоя минута по минута може да намерите в GONG.BG!

Стартови състави:

Локо Пд (4-2-3-1): Ясеин Ел Харуби – Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов – Стефан Велев, Ванчо Траянов – Димитър Велковски, Емил Гъргоров, Мартин Райнов – Мартин Камбуров /к/

Старши треньор: Илиан Илиев

Левски (4-2-3-1): Боян Йоргачевич – Александър Емилов Александров, Сърджан Лукин, Александър Драгомиров Александров, Веселин Минев /к/ - Джереми де Ноойер, Радослав Цонев – Роман Прохазка, Франсис Нар, Божидар Краев – Мигел Бедоя

Старши треньор: Стойчо Стоев

Стадион: „Локомотив“ (Пловдив)

Главен съдия: Цветан Кръстев

Всички теми около мача може да коментирате в нашия форум!