Берое загуби с 0:1 от ЦСКА в контролна среща, която се игра пред 4 хиляди зрители на стадиона под Аязмото. Двата отбора играха по-силно през първото полувреме, когато бяха създадени повечето интересни ситуации в срещата.

През първото полувреме двата отбора играха много открито. Футболистите на Берое и ЦСКА създадоха доста работа за двамата вратари Иван Караджов и Райс М’Боли.

Първото опасно положение в срещата бе в 6-та минута, когато Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА, където Георги Андонов засече топката с глава, но тя срещна десния стълб на вратата на М’Боли.

ЦСКА отговори в 9-та минута, когато Мартин Петров стреля от фаул от около 23 метра, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Берое на свой ред имаше добра възможност в 12-та минута, когато Георги Андонов пусна късо за Елиаш, който продължи вляво за Салим Керкар. Крилото навлезе в наказателното поле на ЦСКА, но вместо да стреля се опита да направи пас успоредно на гол линията за Андонов, топката обаче не стига до нападателя на Берое.

Първото чисто положение за ЦСКА бе в 13-та минута, когато Омар Косоко пусна много хубав извеждащ пас към Мартин Петров, който излезе сам срещу Иван Караджов и стреля, но вратарят на Берое плонжира и спаси.

ЦСКА излезе напред в резултата в 17-та минута, когато Омар Косоко пусна перфектен пас към Мартин Петров, който стреля от въздуха и прати топката неспасяемо във вратата на Караджов.

Мартин Петров можеше да вкара втори гол в 24-та минута, когато Мартин Петров стреля от 24-25 метра фронталн, но топката мина на сантиметри встрани от вратата на Караджов.

Берое можеше да изравни резултата в 27-та минута. Елиаш подаде към Станислав Костов, който успя да финтира Апостол Попов и остана сам срещу М’Боли, но стреля доста неточно в аут. Седем минути по-късно Елиаш подаде много добър извеждащ пас към Георги Андонов, който излезе на добра позиция и стреля от дъгата на наказателното поле, но М’Боли успя да избие топката в корнер. В 39-та минута Стефан Спировски центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, където Георги Костадинов засече топката с глава, но тя премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на М’Боли.

Берое получи правото да изпълни дузпа в 45-та минута, след като Стефан Спировски центрира в наказателното поле на ЦСКА, но Здравко Илиев игра с ръка, а съдията посочи бялата точка. Елиаш изпълни наказателния удар, като стреля в долния десен ъгъл на вратата на ЦСКА, но М’Боли първоначално отби топката, която срещна десния стълб на вратата му, а в последствие я улови.

През второто полувреме двамата старши треньори направиха доста смени, което наруши ритъма на игра на двата отбора.

Едно от малкото интересни положения през второто полувреме бе в 48-та минута, когато Стефан Спировски стреля отдалеч, но Райс М’Боли плонжира и спаси.

В 52-та минута Емил Гъргоров стреля от фаул, от около 23 метра, но в страни от десния стълб на вратата на Караджов.

Берое можеше да стигне до изравнителен гол в 74-та минута, когато Николай Чипев получи добър пас на границата на наказателното поле, но се забави да стреля, след като бе останал сам фронтално срещу М’Боли и ударът му бе блокиран от футболист на ЦСКА. В 82-та минута Елио Мартинс подаде добре към Венци Христов в наказателното поле на ЦСКА, но той стреля слабо и право в ръцете на М’Боли.

ЦСКА има още една контрола през следващата седмица, докато Берое няма повече проверки и гостува на Литекс в първия кръг от пролетта.

Берое: 12. Иван Караджов - 2. Илия Мунин (56’ – 18. Атанас Зехиров), 6. Иво Иванов (56’ – 14. Игнат Дишлиев), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев (50’ – 15. Георги Динков) - 27. Игор Джоман (33’ – 70. Георги Костадинов), 21. Елиаш (56’ – 91. Николай Чипев) - 9. Станислав Костов (78’ – 29. Елио Мартинс ), 92. Стефан Спировски (56’ – 8. Самир Аясс), 4. Салим Керкар (56’ – 16. Виктор Шишков) - 7. Георги Андонов (60’ – 10. Венцислав Христов)

ЦСКА: 92. Райс М'Боли - 2. Здравко Илиев (46’ – 21. Венцислав Василев), 14. Валентин Илиев (46’ – 6. Джаксън Менди), 19. Апостол Попов, 37. Жереми Фо-Поре - 5. Тодор Янчев (46’ – 4. Стивън Сънди), 18. Ивайло Чочев (71’ – 8. Борис Галчев) - 20. Омар Косоко (61’ – 7. Тони Силва), 23. Емил Гъргоров (71’ – 71. Антон Карачанаков), 11. Неманя Милисавлевич (46’ – 26. Гуидо ди Вани) - 17. Мартин Петров (71’ – 9. Иван Стоянов)