Локомотив (София) настигна в класирането ЦСКА, след като победи Марек като гост с 2:1 в мач от 17-тия кръг от „А” група. Локомотив поведе с 1:0 чрез Саша Антунович в 16-та минута. Домакините започнаха да правят доста грешки и „железничарите” създадоха няколко опасни положения пред вратата на Баснарков. В 22-та минута Стефан Дончев от Локомотив игра с ръка в наказателното поле на своя отбор, но съдията реши, че той не е играл умишлено и не даде дузпа. Това решение бе бурно оспорвано от играчите на Марек и цялата резервна скамейка на дупничани. Иван В 34-та минута при едно центриране на Димитър Георгиев, Голубович не успя да се намеси навреме и Иван Редовски изравни. При резултат 1:1 завърши и първото полувреме.

През втората част играта се накъса и двата отбора не съумяваха да сътворят нещо опасно пред една от двете врати. При една от редките ситуации звездата на Локомотив Цветан Генков донесе ценни три точки за своя отбор, след като бе точен в 71-та минута. Домакините на няколко пъти оспорваха съдийските решения на швейцарския арбитър Жером Лапериер. През цялото време президентът на Марек Йордан Андреев скачеше при всяко по-спорно отсъждане на Лапериер.

С тази победа Локомотив (София) настигна издънилия се по-рано ЦСКА и двата отбора са с по 39 точки.