Локомотив Пловдив и Черно море разделиха по точка в 17-я кръг на А група, след като завършиха при резултат 1:1. Мартин Камбуров даде преднина на домакините в 38-ата минута, а варненци изравниха чрез Матиа Курьор в 80-ата.

И двата тима имаха своите шансове в един интересен за зрителите двубой. Със спечелената точка Черно море запази преднината си пред Локомотив във временното класиране, като варненци вече имат 22 точки на осмото място, а пловдивчани са с 20 точки на девета позиция.

След срещата се разбра, че от лагера на Локомотив ще подадат жалба срещу рефера Ставров, а смененият по време на двубоя Деян Молдованов получи червен картон след последния съдийски сигнал.

Домакините от Локомотив Пловдив започнаха по-добре двубоя и още в първите минути упражниха натиск върху съперника. Първото добро положение за Локомотив бе в 6-ата минута, когато Мартин Камбуров изведе Якимов отдясно. Той центрира към Благой Наков, който обаче изпрати топката в аут над гредата на Пиргов. Само две минути по-късно Дяков намери Камбуров, който излезе в стрелкова позиция, но прати топката право в ръцете на Илко Пиргов.

Натискът на Локомотив Пловдив продължи и в 13-ата минута вратарят на Черно море Пиргов пак трябваше да спасява тима си след удар на Ванчо Траянов от от дъгата на наказателното поле.

В 18-ата минута след фаул за Черно море и центриране в наказателното поле Кирил Котев се сблъска с Йордан Господинов. Играта бе прекъсната за повече от 5 минути за да се окаже медицинска помощ на двамата футболисти и в крайна сметка Кирил Котев напусна със счупен нос, а на негово място влезе Живко Атанасов.

Черно море търсеше своите шансове в първото полувреме, като в 30-ата минута топката стига до Миро Манолов, който стреля от движение, но Данчо Господинов спаси.

Локомотив Пловдив обаче успя да оползотвори превъзходството си в 38-ата минута, когато Мартин Камбуров реализира за 1:0. При една добра атака за домакините Благой Наков намери чудесно Бирсент Карагерен, който пусна към Камбуров и нападателят бе точен. Това бе 149 гол за Мартин Камбуров в А група и седми за него от началото на настоящия сезон. Три минути преди гола Локомотив също имаше шанс да открие, отново чрез Камбуров, но попадение нямаше.

Черно море

източник: Gong.bg Георги Димитров

След почивката Черно море опита да притисне съперника и стигна до удобна възможност за гол, но Симеон Райков пропусна. При нова атака за Черно море две минути по-късно Георги Божилов спря топката на гърди, обърна се и стреля, но Данчо Господинов спаси.

Локомотив Пловдив можеше да увеличи преднината си в 52-ата минута, когато Мартин Камбуров пусна към Благой Наков, който излезе сам срещу вратаря, но Илко Пиргов се намеси чисто. Домакините имаха претенции за дузпа в 59-ата минута, заради съмнения за игра с ръка на Тодор Паланков в наказателното поле, но реферът не отсъди такава.

Пловдивчани бяха близо до второ попадение в 71-ата минута, но Илко Пиргов спаси. Три минути по-късно варненци имаха чисто положение да отбележат, като Симеон Райков центрира от пряк свободен удар, топката попадна в Бургхард от три метра, но Данчо Господинов изби в корнер. В 76-ата минута гостите нацелиха гредата, след шут от далече на Симеон Райков.

Усилията на Черно море все пак бяха възнаградени в 80-ата минута, като при пробив на Венков, той пусна към Матиа Курьор и Черно море изравни за 1:1.

До края на срещата двата тима търсеха победно попадение, като в Йордан Господинов спаси вратата си в продължението, след като се намеси добре при удар на Живко Петков.

В завършващите моменти пък имаше напрежение Христо Бонев и Никола Спасов край тъч линията. Деян Молдованов пък получи червен картон след края на двубоя за разправия със съдията Станислав Ставров.

Вижте тук как се разви двубоят между Локо Пловдив и Черно море минута по минута!

Състави:

Локомотив Пловдив: Йордан Господинов, Венелин Филипов, Деян Молдованов /40-Елиан Парино/, Ангел Грънчов, Богомил Дяков, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Благой Наков /62- Георги Вълчев/, Бирсент Карагерен, Мартин Камбуров и Александър Якимов /82-Дани Кики/.

Черно море: Илко Пиргов, Михаил Венков, Кирил Котев /25-Живко Атанасов/, Стефан Станчев, Тодор Паланков, Стенио, Марчин Бургхард, Симеон Райков, Иван Коконов /61-Матиа Курьор/, Мирослав Манолов и Георги Божилов /88-Живко Петков/.