Локомотив Пд победи с 10:0 Хебър в контрола играна в Пловдив. Четири гола за „черно-белите” отбеляза Зоран Златковски, по два реализираха Явор Въндев и Даксон. Румен Горанов и Дани Кики добавиха по още един.

По-интересно обаче бе на трибуните, където феновете за малко да стигнат до бой помежду си. Първоначално 10-на привърженици опънаха плакати с надписи: „Go home Levent” и „Наков, умри”.

Около 15-та минута на мача обаче на стадиона пристигна полиция, която нареди плакатите да бъдат свалени. Това вбеси ултрасите наброяващи около 15-20 човека, които скочиха с обидни реплики към Атанас Узунов, а след това бяха на път да се сбият и с по-умерените привърженици, които им опонираха.

Около 500 запалянковци посрещнаха с аплодисменти действията на полицията при свалянето на плакатите. Униформените набързо оформиха буферна зона между различно настроените фенове на „черно-белите”.

Съдията Ангел Беякров спря мача за 3-4 минути докато страстите се уталожат. Самите футболисти също не искаха да излязат на терена с думите „тези се подиграват с нас”, насочени към крайните запалянковци. След срещата стана ясно, че играчите дори искали да спрат мача още при разпъването на плакатите против турския кандидат-купувач.