Включването в игра на треньора Любослав Пенев и помощника му Ради Здравков бе голямата атракция при двустранната игра, която направи ЦСКА на официалния терен на стадион Българска армия.

Проверката, чието второ полувреме бе с продължителност само 35 минути, завърши при равенство 2:2 и бе наблюдавана от 300 зрители, сред които и собственикът на червените Димитър Борисов. Двустранната игра се води от официални съдии, като асистентите бяха жени.

Любослав Пенев бе разделил възпитаниците си, сред които бяха привикани и няколко юноши, на червени и бели, като в началото на проверката наставникът следеше отблизо играта от терена, а в 29-ата минута дори влезе в игра като ляв бек, на мястото на контузилия се Костадин Стоянов при червените. Помощникът на Пенев Ради Здравков път бе титулярен десен защитник за белите.

Белият състав бе по-добър през първата част и поведе с 2:0 с два гола на Йордан Тодоров в 12-ата и 22-ата минута. Любопитен факт е, че Тодоров спря да вкарва, когато срещу него като бранител заигра Любо Пенев.

В 42-ата минута Тодор Тимонов с хубав удар от границата на наказателното поле върна едно попадение за червените, а в 52-ата след центриране отдясно и красиво изпълнение от въздуха на Давид Силва бе фиксирано крайното 2:2.

До края на двустранната игра Руи Мигел направи два невероятни пропуска за белите, и двата пъти останал сам срещу вратаря Михайлов, а Пенев и Тодоров водеха титанична и и изпълнена с много нарушения битка помежду си.

След последния съдийски сигнал бяха изпълнени и дузпи с тренировъчен характер. След по 9 удара от бялата точка се получи резултатът 8:5 за белите, като Здравко Чавдаров хвана изстрелите на Светослав Петров, Димитър Димитров и Давид Силва, а Томи Костадинов би в аут. За белите единствен пропусна Росен Колев, който шутира покрай вратата. Точни от 11-те метра бяха и Ради Здравков, и Любослав Пенев.

В двустранната игра участие не взеха Коста Янев, Спас Делев, Павел Виданов, Благой Пасков, Иван Караджов, Александър Бранеков, оперираният Маркиньос, Владимир Манчев, Николай Манчев, Мишел Платини и Викторс Морозс.