В контролна среща играна в турския курорт Анталия Литекс завърши 1:1 с руския елитен Сатурн. Ловчанлии поведоха в резултата, но не успяха да задържат преднината си.

Първото полувреме двата отбора играха равностойно, като сериозните опасности пред двамата вратари липсваха.

Най-опасното положение през първите 45 минути бе в 34-та, когато се наложи Тодор Тодоров да спасява опасен шут на Лосков от границата на наказателното поле.

През второто полувреме футболистите на Литекс вдигнаха темпото на игра и създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Сатурн.

В 65-та минута след центриране на Цветанов от фаул, Крум Бибишков с удар с глава откри резултата в полза на Литекс.

Само шест минути по-късно след колективна грешка в отбраната на Литекс Якубка излезе сам срещу вратаря на Литекс и изравни резултата.

След сто и двайсет секунди след бърза атака на Литекс през центъра Бибишков намери Петър Златинов, който от движение стреля, но вратарят Киевски спаси.

В последната минута от редовното време реферът отмени гол на Крум Бибишков за игра с ръка в наказателното поле на Сатурн.