Литекс победи Джеф Юнайтед с 2:0 във втората проверка на двата отбора за днес. Още в 4-та минута футболистите на Люпко Петрович застрашиха врата на японския тим, след като вратарят Татеиши не успя да изчисти добре топката и тя попадна в Ивелин Попов. Младият кадер на "оранжевите" стреля от границата на наказателното поле от воле, но Татеиши спаси. Три минути по-късно Бибишков открадна топката в половината на японците и подаде наляво към Роберт Попов. Македонецът обаче реши да не стреля, подаде и от тази атака на Литекс не излезе нищо. В 13-та минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на „оранжевите” и Генчев стреля със силен шут от 20 метра, но прати топката в аут. Ивелин Попов реализира първия гол в срещата в 26-та минута, след грешка на Татеиши. В 37-та Бандаловски отбеляза втория гол в мача. Ивелин Попов започна уникална атака, стигна до аут линията и върна с пета на Бандаловски, който излъга двама защитници на Джеф и от почти нулев ъгъл прати топката в японската мрежа за 2:0. След почивката Петрович направи три смени в състава си. Холандецът Тайс Слайтер излезе, а на негово място влезе Георгиев. Ганаецът Офе смени Генчев, а Бибишков напусна терена, за да влезе в игра централният нападател Борислав Хазуров.

Старши треньорът на ловчанлии заложи на следните единайсет за втория мач днес: Господинов, Бандаловски, Николов, Сичеро, Венков, Ивелин Попов, Роберт Попов, Генчев, Слайтер, Сандриньо, Бибишков.