Литекс завърши наравно 1:1 в първия си мач за годината със сирийския Ал Карама. Двубоят се игра на стадион „Ум Ал Куайн” в Дубай, където „оранжевите” карат първия си подготвителен лагер. Карлос Томе откри за Литекс още в 8-та минута, а Ал Тайар изравни в 23-та.

Миодраг Йешич пусна в игра почти всички свои футболисти, като участие в мача не взеха имащите леки проблеми Михаил Венков, Сандриньо, Петър Златинов, Ду Бала и Зоран Янкович.

Йешич пусна в игра следната 11-а: Тодор Тодоров - Станислав Генчев, Алехандро Сичеро, Седрик Юрас, Джамал Берберович - Станислав Манолев, Фабиен Бударен, Адриано Миранда, Карлос Томе - Крум Бибишков, Жуниор Соуса.

Още във втората минута „оранжевите” можеха да открият резултата – Томе бе изведен сам срещу вратаря на сирийците, но страничният рефер маркира засада. Шест минути по-късно бразилецът не сгреши, откривайки резултата в мача. Станислав Манолев бе фаулиран пред наказателното поле на Ал Карама и кариоката откри резултата след брилянтен удар с левия крак.

В 17-та минута бе първата опасност пред вратата на ловчанлии - Ал Хамаве излезе сам срещу Тодор Тодоров, но вратарят бе пласиран добре и изби в ъглов удар. Футболистите на Ал Карама изравниха в 23-та минута – Фабио центрира от корнер, вратарят на „оранжевите” излезе лошо, топката попадна в Ал Тайар, който на празна врата изравни - 1:1. В 33-та минута Миодраг Йешич смени Тодоров, като на негово място в игра влезе Евгени Александров.

Десет минути преди края на първото полувреме, каращият проби Миранда центрира отдясно, Жуниор стреля с глава в аут от точката на дузпата. Последната възможност за „оранжевите” през първата част дойде в 43-та минута – голмайсторът Томе центрира отляво, Генчев свали с глава топката на Юрас, французинът обаче бе пласиран лошо и не успя да затрудни сирийския вратар Ал Хафет.

Второто полувреме се забави с 10 минути, тъй като футболистите на Ал Карама отскочиха до малка джамия в спортния комплекс за следобедна молитва. Сръбският наставник на Литекс пусна в игра изцяло нов състав, като само Джемал Берберович запази мястото си от първата част: Евгени Александров - Джемал Берберович, Пламен Николов, Седрик Камбон, Иван Скерлев - Ивелин Попов, Небойша Йеленкович, Уелингтом, Момчил Цветанов - Вилфред Нифлор, Емил Ангелов.

Втората част започна с положение пред вратата на Литекс – в 52-та минута след изпълнение на фаул пред наказателното поле на Литекс, топката попадна в Ал Кажа, чийто удар бе спасен от Евгени Александров. Точно след час игра Йешич пусна в игра и третия вратар, който е с тима в Дубай – Илия Николов. Малко преди това Иван Скерлев центрира отляво, французинът Вилфред Нифлор стреля с глава, но кълбото излезе в аут. Последната възможност в мача бе за Литекс – в 81-та минута страхотен самостоятелен пробив на Том завърши с извеждащо подаване към Мифлор, но топката му бе отнета в наказателното поле.