Отборът на Литекс не успя да се наложи над Стяуа в поредната си контрола играна на холандска земя. Двубоят завърши при резултат 0:0.

Срещата бе почти равностойна като футболистите на Ферарио Спасов дори имаха преимущество в определени моменти от мача.

В първите минути „оранжевите” проведоха няколко добри атаки, но защитата на гранда от Букурещ не допусна опасността да се превърне в попадение.

Николов изпусна да открие резултата до почивката, а след това Роберт Попов също не се възползва от пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Стяуа.

През второто полувреме старши треньорът на Литекс смени почти изцяло състава на терена.

В 48-та минута Ивелин Попов опита удар от около 20-25 метра, вратарят изби топката, която се удари в страничната греда, защитата на Стяуа изби в корнер и запази вратата си непокътната.

В 60-та минута съдията си затвори очите и не отсъди дузпа в полза на българите след игра с ръка на Бачу в наказателното поле.

До края на мача Николица можеше да вкара на два пъти, но Тодоров се справи с ударите към вратата на Литекс.

Александър Родич също не успя да промуши топката в мрежата на румънците, след като бе изведен добре от Небойша Йеленкович.

Така поредната приятелска среща по време на подготовката на ловчанлии в Холандия завърши при резултат 0:0.