Отборът на Левски завърши 2:2 с Лех Познан в петата си контрола от лагера на тима в Турция. Двете попадения за „сините“ реализира Валери Домовчийски, първото от дузпа. Нападателят на Левски пропусна втори 11-метров наказателен удар през първата част на срещата.

Старши треньорът на „сините“ избра следния титулярен състав: 29 Боян Йоргачевич, 15 Роман Прохазка, 3 Аймен Белаид, 31 Емил Нину, 14 Веселин Минев, 18 Борислав Цонев, 8 Георги Сърмов, 10 Мигел Бедоя, 12 Божидар Краев, 11 Луис Педро, 17 Валери Домовчийски.

Националите Владимир Гаджев, Борислав Стойчев и Стефан Велев, които вече са на разположение на Ивайло Петев бяха заменени от Георги Сърмов, Аймен Белаид и Борислав Цонев в титулярните 11.

Левски - Лех Познан

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Двубоят започна много силно за Левски. В 10-ата минута Веселин Минев центрира отляво, а Божидар Краев беше свален в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която Валери Домовчийски превърна в гол за 1:0.

Само 7 минути по-късно обаче Лех Познан успя да изравни за 1:1 след атака по дясното крило. Убипарип получи хубав пас и вкара в мрежата на Йоргачевич.

В 32-ата главният рефер от Турция даде нова дузпа за „сините“. Луис Педро бе фаулиран от играч на Лех. Валери Домовчийски стреля в левия ъгъл, но вратарят хвана посоката и изби топката.

Малко след това „сините“ все пак излязоха напред в резултата. Бедоя центрира отлично към Домовчийски. Голмайсторът заби с глава в мрежата на Гостомски за 2:1.

Само 120 секунди по-късно Боби Цонев проби през центъра, а Енрике го фаулира. Това даде повод на съдията да покаже на играча от Лех Познан червен картон. Последва опасен удар на Прохазка от фаул, но над вратата на съперника. Поради приятелското естество на срещата, друг играч влезе на мястото на изгонения футболист, за да се запази статуквото 11 срещу 11 футболисти.

Въпреки че през второто полувреме Левски доминираше на терена и създаде повечето интересни ситуации, тимът допусна ново изравняване за 2:2. След Груба грешка на Емил Нину доведе до изравнителен гол, който вкара Дарко Йевтич.

Развитието на мача минута по минута можете да видите ТУК!