Отборите на Левски и ЦСКА изиграха поредния си слаб мач напоследък и затвърдиха слабата форма, в която се намират в момента. „Вечното дерби”, което се игра пред близо 15000 зрители на стадион „Васил Левски” приключи без голове – 0:0.

Първата част на двубоя не предложи никакви емоции за феновете на стадиона, които не видяха нито един точен удар в рамките на вратата на един от двата тима. Единствената по интересна ситуация дойде в 37-ата минута, когато нападателят Даниел Панку се опита да с изпроси дузпа, но главният рефер Антон Генов не се подведе и показа жълт картон на румънеца за симулация.

Второто полувреме започна далеч по интересно. Футболистите на Йоан Андоне започнаха много по настоятелно вторите 45 минути. Френският нападател Елиот Гранден имаше възможност на два пъти да порази целта, но при първия Петков спаси, а втория удар мина покрай гредата.

Даниел Панку пропусна най-чистата ситуация за „червените”. Румънецът получи топката на около 15 метра фронтално срещу вратаря на Левски, но изстрелът му мина встрани.

През второто полувреме срещата бе прекъсната за няколко минути, след като двете агитки пуснаха множество димки. Именно поради тази причина главният рефер Антон Генов назначи продължение от 7 минути.

Футболистите на Левски не успяха нито веднъж да застрашат вратаря Здравко Чавдаров, с изключение на няколко остри центрирания в наказателното поле.

Съставите:

Левски: 1. Петков - к 4. Станчев 55. Милиев 15. Бензукан 14. В.Минев 45. Гаджев 30. Балтанов 27. Бардон 20. Жоазиньо 10. Йовов 24. Н.Димитров

Треньор: Антони Здравков

ЦСКА: 1. Чавдаров 2. Виданов 19. Попов 4. К.Стоянов 52. Й.Минев 5. Янчев - к 21. Янев 23. Панку 17. Петре 22. Платини 88. Гранден

Треньор: Йоан Андоне