Отборът на ЦСКА постигна лесна победа над Славия в столичното дерби от 22-ия кръг на А група. На своя стадион „Българска армия” червените се наложиха с 2:0, като това бе най-малкият резултат, с който можеха да си тръгнат гостите.

Двете попадения в мача паднаха още през първата част. Първо точен бе Флорентин Петре от дузпа, а капитанът Александър Тунчев не остави никакъв шанс на Господинов след удар с глава.

Срещата започна с много лек териториален превес за домакините, които отправиха първи точен удар към Йордан Господинов в шестата минута. Отправи го румънецът Флорентин Петре, но стражът на гостите се справи добре.

Постепенно натискът на „червените” се увеличи и опасните положения пред вратата на Славия зачестиха. След груба грешка в отбраната на гостите, Велизар Димитров се откъсна сам срещу Господинов, който нямаше друг избор освен да спре нападателя с цената на нарушение. Главният арбитър Ангел Бекяров не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Петре, който не сгреши след премерен удар в десния ъгъл на вратата.

Междувременно наставникът на гостите Стевица Кузмановски трябваше да променя състава си принудително, след като Дериан Ортега получи травма и бе заменен от Мартин Керчев.

Развръзката в мача дойде в 27-ата минута, когато полузащитникът на „белите” Саша Симонович трябваше да напусне терена преждевременно, след като получи директен червен картон. При единоборство с Емил Гъргоров в центъра на терена, сърбинът удари с лакът в лицето халфа на ЦСКА и съдията незабавно му вдигна червен картон.

Това допълнително повлия върху играта на тима на Славия, който все по-рядко поглеждаше към вратата на Ивайло Петров.

Шест минути преди края на първата част интригата в двубоя бе окончателно убита, след като капитанът на „червените” Александър Тунчев заби топката в мрежата за 2:0. Бранителят бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава не остави никакъв шанс на Господинов след прецизното центриране на Петре от ъглов удар.

През второто полувреме ЦСКА бе пълен господар на терена и пропусна куп чисти положения пред вратата на гостите. Нападателят Евгени Йорданов на няколко пъти не успя да се разпише, а игралият отлично в този мач Флорентин Петре дори удари десния страничен стълб след удар с глава.

Така след този успех ЦСКА събра актив от 56 точки на върха в подреждането, докато съставът на Славия за момента е четвърти.

ЦСКА - Славия 2:0

1:0 Флорентин Петре 16' (дузпа)

2:0 Александър Тунчев 39'

ЦСКА: 12.Ивайло Петров, 30.Йордан Тодоров (2. Ненад Настич), 3.Александър Тунчев (к), 6.Кирил Котев, 13.Николай Вуядинович, 5.Тодор Янчев (28. Маркиньос), 11.Емил Гъргоров, 21.Удоджи (17. Зе Руи), 18.Флорентин Петре, 8.Велизар Димитров, 19.Евгени Йорданов

Славия: 23.Йордан Господинов, 2.Владимир Иванов, 5.Мартин Кавдански, 3.Зоран Белошевич, 35.Йордан Петков (к), 30.Николай Петров, 7.Илия Илиев (18. Анев),18.Сърджан Новкович, 10.Саша Симонович, 11.Дениран Ортега ( 17. Керчев), 99.Енцо Малинди (20 Орлин Орлинов)