Футболистът на Черноморец Костадин Дяков изигра нови 45 минути с екипа на немския гранд Шалке.

Както е известно, Дяков кара едноседмична подготовка с „кралскосините”, която е част от сътрудничеството между бургаските „акули” и немския отбор. Заедно с него в Германия са помощниците на Красимир Балъков Илия Груев и Йончо Арсов, които наблюдават тренировъчния процес в Шалке

Освен участие в тренировките обаче, Костадин Дяков може да се похвали с втори мач като титуляр за отбора на Феликс Магат.

След като изигра едно полувреме в петъчната проверка с Йънг Бойс, Дяков изигра нови 45 минути в контролата срещу втородивизионния швейцарски Шафхаузен, завършила 3:1 за „кралскосините”.

Дяков излезе на терена редом до футболисти като Рафиня, Марсело Бордон, Джералд Асамоа, Кевин Курани и Джеферсън Фарфан. Именно последните двама вкараха трите гола за Шалке.

Дяков бе близо до това да запише асистенция, след като в 24-та минута негово центриране бе реализирано от Курани, но съдията Роберт Кемптер отмени попадението заради нарушение на нападателя.