Полузащитникът на Черноморец (Бургас) Костадин Дяков игра едно полувреме с екипа на Шалке'04 в приятелския мач с Йънг Бойс (Швейцария). Мачът беше насрочен за разиграване на купа, предоставена от концерна за компютърни технологии OBI l в швейцарската столица.

След 1:1 в редовното време, германците спечелиха с 4:3 при изпълнението на дузпи. Дяков започна като титуляр заедно с Йоел Матип от юношеския състав на клуба, като треньорът Феликс Магат трябваше да прецени качествата им.

Другият футболист на Черноморец, който пристигна на проби- сръбското крило Александър Стоимирович, се контузи и си замина за Бургас. Според информация от Шалке'04, Стоимирович е разтегнал външна коленна връзка.

В 15-ата минута швейцарските футболисти откриха резултата чрез Шнойвли, а Шалке'04 изравни в последната минута на мача благодарение на Емил Ялин. При дузпите точни за победителите бяха Шмиц, Рафиня, Марсело Бордон и Кристоф Мориц.