Локомотив Пловдив падна по идентичен начин от Интер Баку, както ЦСКА преди около десетина дни. Възпитаниците на Христо Бонев загубиха с 0:1, като голът за шампиона на Азербайджан падна от дузпа в 69-та минута и бе дело на Петър Златинов.

„Червените” паднаха по същия начин, като единствената разлика е минутата на гола за азерите – 50-та.

На терена в комплекса „Пири”, Банско, Интер показа по-добра игра. Това обаче не е случайно, тъй като играчите от Баку са по-напред в подготовката си. Още следващата седмица те ще играят с Лех Познан в квалификация за Шампионската лига.

Двата отбора по един път нацелиха противникова греда през второто полувреме. Първо това сториха гостите от Азербайджан чрез Одзикадзе в 52-та минута. В 64-та минута пък дойде най-хубавото положение за Локо Пд. Георги Петров стреля извън наказателното поле, топката се удари в гредата, но тупна пред гол линията.

Единственото попадение в двубоя падна в 69-та минута. Секунди преди това, играчите на Интер получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Златинов, който не сбърка за 1:0.

За състава на Интер титуляр започна и другият българин Живко Желев, който обаче бе сменен от Асиори на почивката.