Литекс загуби с 2:3 като гост на втородивизионния германски Дуисбург във втората си приятелска среща от началото на предсезонната подготовка.

Голът за отбора от Втора Бундеслига вкара българският нападател Валери Домовчийски. Юношата на Левски откри резултата в 24-ата минута.

Оранжевите изравниха и поведоха с 2:1 в началото на втората част с попадения на капитана Небойша Йеленкович в 48-ата минута от дузпа и Христо Янев в 57-ата.

В последните 5 минути обаче Дуисбург успя да вкара нови два гола чрез Гюсула и Кунт и да се добере до крайния успех с 3:2.

Проверката се игра на стадиона на зебрите – Шауинсланд Райзен Арена, който е с капацитет за 31 500 зрители (на снимката) и бе запълнен на около 1/4 от капацитета си, като на трибуните места бяха заели около 8000 фенове.

Любопитен факт е, че преди 3 дни тимът на Любослав Пенев загуби и първата си контрола за лятото с 1:2 от Висла Краков, като тогава ловчанлии също бяха поразени от български голмайстор – Цветан Генков, който вкара и двата гола за полския шампион.

Дуисбург - Литекс 3:2

ДУИСБУРГ: Фромловиц, Соарес (54-Керн), Болман (68-Рейче), Баич, Волце, Бросински, Сукало, Пилацикас (78-Хофман), Шао (78-Кунт), Юла (68-Екслагер), Домовчийски (60-Памич)

ЛИТЕКС: Александров, Берберович, Бодуров, Николов, Занев, Йеленкович, Г. Миланов, Янев, Цветанов, Кодо, Мирасема (Баривйера, Руменов, Барт, И. Миланов, Джерманович, Том, Цветков)

Голмайстори: 1:0 Домовчийски (24), 1:1 Йеленкович (48-д), 1:2 Янев (57), 2:2 Гясула (85), 3:2 Кунт (88)

Стадион: Шауинсланд Райзен Арена, 8000 зрители