ЦСКА записа втора победа от началото на подготвителния си лагер. „Армейците” победиха с 3:1 Миньор Перник. Новото попълнение на „червените” Гарсес дебютира с гол.

Миньор изненадващо откри резултата в 6-та минута. След груба грешка в защитата на „червените” Георги Георгиев подаде на Петров, който от бялата точка с удар по земята отбеляза първото попадение в срещата.

В 25-та минута след центриране от корнер на Маркиньос, топката попадна в Амунике, който подаде на Гарсес, който отклони топката в мрежата на Миньор (Перник) за 1:1.

До края на първото полувреме ЦСКА доминираше на терена, но не успя да стигне до нов гол във вратата на перничани.

През второто полувреме Стойчо Младенов пусна изцяло нова единайсеторка. В 55-та минута Вальо Илиев засече с глава, центриране на Кабус от ъглов удар и направи резултата 2:1 в полза на ЦСКА.

Осем минути преди края на проверката Кабус подаде на Йордан Тодоров, който навлезе в наказателното поле на Миньор (Перник), където бе съборен от Петров и главният съдия на мача Ангел Ангелов свири дузпа в полза на „армейците”. Тодоров не доиграе срещата.

Крайният резултат бе оформен от Стойко Сакалиев в 84-та минута, който бе точен от бялата точка за 3:1.

За ЦСКА титуляри започнаха: Пиргов, Наварини, Бранеков, Вуядинович, Ландзаат, Георги Илиев, Маркиньос, Димитров, Петре, Амунике, Гарсе. През второто полувреме в игра се появиха: Ковачевич, Кабус, Котев, Чиликов, Зе Руи, Янчев, Сакалиев, Валентин Илиев, Тодоров, Ододжи и Моралес.

Миньор (Перник): Кънев, Спахиев, Ашимов, Найденов (53’ Иванов), Петков, Максимов (77’ Иванов), Дяков (56’ Илиев), Петров (85’ Катранков), Георгиев, Евтимов (66’ Симеонов) и Трифонов.