Два гола и три греди определиха явното превъзходство и победата на Литекс с 2:0 като гост на Ботев. Точни бяха Арсенио Нунеш и Бьорн Маарс Йонсен - по веднъж във всяко от полувремената.

Ловчанлии създадоха безброй опасности пред вратата на домакините, пропуснаха повечето, но реализираха достатъчно за успеха си. „Канарчетата“ опитаха да бъдат в тон със съперника си и също имаха положения, но като цяло отстъпваха и логично загубиха.

С 15 точки Литекс излезе лидер поне временно след мача си в осмия кръг, докато Ботев е седми с 9 пункта.

В 11-ата минута пък започна скандиране на публиката против БФС, според организирано във Фейсбук събитие от страна на фенове на футбола у нас.

За „канарчетата“ дебютира като титуляр Орлин Старокин, а в Литекс Георги Минчев бе предпочетен на върха на атаката вместо Бьорн Йонсен. Футболистът с норвежки паспорт бил с възпален мъдрец, но решението за изваждането му от титулярите било на треньора Регекампф.

Малко по-активно започнаха мача гостите от Ловеч, но и „канарчетата“ им отвърнаха с жива игра. Първи шанс да стигнат до гол имаха ловчанлии. В 21-аат минута далечен удар на Арсенио Нунеш не бе отразен от вратаря на Ботев Голас, който докосна топката, но не я изи и тя влетя в мрежата – 0:1.

В 29-ата минута след пряк сободен удар за Ботев Даниел Генов центрира, а Даниел Златков с глава намери напречната греда на вратата на Литекс.

В 32-ата минута погрешно върната топка назад от Антон Недялков за малко не донесе изравняване. Вратарят Винисиус обаче изпревари Алекс Колев и изби.

Играта се развиваше на приливи и отливи през първото полувреме.  Минута преди края му след фаул, изпълнен от Генов Златков стреля опасно с глава, Винисиус обаче се намеси чудесно и изби извън терена. Реферът Ивайло Стоянов обаче не видя намесатата му и посочи аут.

В добавеното време след удар от воле Страхил Попов пък уцели левия стълб на вратата на „канарчетата“.

Второто полувреме започна отново с две опасности пред вратата на Ботев. Създадоха ги Пертус Бомал и Георги Минчев, но до нов гол не се стигна.

После дойде ред на пловдивчани да стигнат до изгодна ситуация, но Винисиус се справи отлично, парирайки удар на Алекс Колев, а после и ударът на Пламен Николов изпрати топката в аут.

По-опасни обяха атаките на Литекс и в 61-ата минута отново на два пъти Асприля не успя да покачи резултата и на практика да реши мача.

Колумбиецът тресна отново и напречната греда на вратата на Ботев след страхотен изстрел.

Литекс обаче логично стигна до втори гол, като преди това Асприля уцели за трети път гредата. Отбилата се от стълба топка обаче попадна у непокрития Бьорн Маарс Йонсен, който реализира за 0:2.

БОТЕВ – ЛИТЕКС 0:2

0:1 Арсенио Нунеш 21

0:2 Бьорн Маарс Йонсен 80

БОТЕВ: 1 Виктор Голас, 66 Орлин Старокин /84-Владимир Айтов/, 22 Пламен Николов, 6 Даниел Златков, 11 Йордан Христов, 24 Лазар Марин, 88 Милен Гамаков, 20 Николас Варела /57-Кифуети/, 96 Даниел Генов /81-Наско Милев/, 8 Божидар Васев, 9 Александър Колев /21 Мартин Димитров, 28 Филип Филипов, 4 Владимир Айтов, 18 Радослав Терзиев, 88 Християн Казаков, 45 Наско Милев, 91 Рихави Кифуети/ Старши треньор - Ермин Шиляк

ЛИТЕКС: 31 Винисиус Баривиейра, 3 Антон Недялков, 5 Рафаел Перес, 16 Страхил Попов, 69 Елтон Дос Рейс, 4 Красимир Станоев /72-Александър Цветков/, 93 Петрос Бумал, 15 Кристиан Малинов, 77 Арсенио Нунеш, 70 Данило Асприля, 7 Георги Минчев /62-Бьорн Маарс Йонсен//12 Александър Конов, 23 Иван Горанов, 4 Пламен Гълъбов, 21 Александър Цветков, 88 Никола Колев, 17 Реян Даскалов, 11 Бьорн Маарс Йонсен / Старши треньор - Лауренциу Регекампф.