ЦСКА започна контролите на лагера в Холандия с равенство 1:1 срещу руския Криля Советов. Иван Стоянов отбеляза гол-шедьовър за "червените" от София, а през първото полувреме вратарят на ЦСКА Стоян Колев спаси дузпа. ЦСКА започна с експериментален състав и не създаде нито едно голово положение през първото полувреме.

Криля Советов доминираше в началните минути и можеше да поведе в резултата, след като съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Здравко Илиев. Вратарят Стоян Колев обаче спаси удара на Драгун от бялата точка.

След почивката старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов направи 10 смени и от титулярите остави на терена само Тони Силва.

Три минути след подновяването на играта Иван Стоянов откри резултата в полза на ЦСКА с хубав удар от 25 метра, който не остави шансове на вратаря на руснаците. Малко по-късно Неманя Милисавлевич излезе на голова позиция, но стреля встрани от вратата.

Десет минути преди края Криля Советов изравни след точно попадение на Александър Елисеев. Следващата проверка на ЦСКА в Холандия е на 28 юни срещу белгийския Гент.

ЦСКА - Криля Советов (Русия) 1:1 (0:0)

голмайстори: 1:0 Иван Стоянов 48, 1:1 Александър Елисеев 80

Съставът на ЦСКА: Стоян Колев, Здравко Илиев, Александър Тунчев, Божидар Чорбаджийски, Брайън Ереро, Петър Витанов, Стивън Съндей, Тони Силва, Ивайло Чочев, Антон Карачанаков, Маркиньос

През второто полувреме играха: Анатоли Господинов, Венцислав Василев, Юлиян Илианов, Пламен Крачунов, Васил Попов, Еденилсон, Борис Галчев, Неманя Милисавлевич, Иван Маркович, Тони Силва, Иван Стоянов