ЦСКА победи Рилски спортист с 4:0 във втората контрола за деня в комплекса „Царско село”. Така в общо четири приятелски срещи „червените” постигнаха изключителна резултатност от 26 попадения.

Точни за възпитаниците на Йоан Андоне срещу тима от Самоков бяха Руи Мигел (53’), Тодор Тимонов (69’), Орлин Орлинов (85’) и Костадин Стоянов (90’).

Футболистите на Рилецо успяха да задържат резултата 0:0 до края на първото полувреме. През втората част обаче те се пропукаха, в крайна сметка допуснаха четири парчета.

Руи Мигел откри резултата в полза на „червените” в 53-та минута. Иван Стоянов напредна отдясно, върна с пета към Павел Виданов, футболистът стреля, вратарят успя да избие, но Мигел добави за 1:0.

„Армейците” успяха да удвоят преднината си в 69-та минута. Руи Мигел отправи удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в защитник и излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, кълбото попадна в Тимонов, който стреля леко, топката се удари в Младенов и влезе в мрежата за 2:0.

Крайният резултат бе оформен в последните пет минути на двубоя. Класическото 3:0 стана в 85-та минута. „Червените” откраднаха топката от бранителите на Рилски спортист, Коста Янев влезе в наказателното поле, пусна на Орлинов, който на празна врата реализира.

В 90-та минута Костадин Стоянов със силен диагонален шут вкара 4:0, с което ЦСКА заформи головата си сметка на 26 в четири мача.