ЦСКА победи с 2:1 Вакер Инсбрук в приятелски мач част от подготвителните лагери на двата тима в Алания, Турция. Проверката стартира с близо 45-минутно закъснение, тъй като австрийците закъсняха. Попаденията за „червените“ бяха дело на Мишел Платини и Илияс Кириакидис, съответно през първата и втората част на мача.

Миодраг Йешич излезе със следния титуляр състав: Томас Черни, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Серж Нюаджи, Мартин Камбуров, Мишел Платини.

Отборът бе подменен изцяло на почивката, когато се появиха: Божидар Стойчев, Костадин Стоянов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Васил Попов, Петър Витанов, Ивайло Чочев, Илияс, Каракиакидис, Нджонго Присо, Станко Йовчев, Григор Долапчиев. Единствено юношата на ЦСКА Юлиян Илиянов не взе участие в мача.

Първото полувреме на двубоя не предложи интересни ситуации, като след малко повече от половин час, Мартин Камбуров имаше възможност да реализира от пряк свободен удар от удобна позиция, но прати топката в стената.

Австрийците играха изключително грубо, а реферът на двубоя им спестяваше официалните наказания. Това изнерви играчите на ЦСКА, а жълти картони за реакции получиха Пламен Крачунов и Мишел Платини.

Именно Платини реализира за „армейците“ точно преди сигнала за почивката. В 45-та минута Лукас Саша центрира в наказателното поле на Вакер, където нападателят вкара с глава за 1:0.

Австрийците се върнаха в двубоя в 63-та минута. Те получиха правото да изпълнят пряк свободен удар вляво от вратата. Мерино Гонзалес прати технично топката под гредата и не остави шанс на Стойчев за 1:1.

ЦСКА стигна до успеха срещу последния във временното класиране в Австрия с попадение в 71-та минута, когато Кириакидис изпълни отлично пряк свободен удар и оформи крайното 2:1.