ЦСКА спечели първата си контрола в паузата между сезоните, след като надигра Марек с 2:1. Попаденията бяха дело на две от новите попълнения в отбора – Маркиньос и Мартин Камбуров, но мачът ще се запомни и с контузията на Апостол Попов. Защитникът, който изведе „червените“ с капитанската лента, бе заменен принудително още през първата част, като все още не се знае колко сериозна е неговата травма.

Двубоят в Самоков започна в спокойно темпо, като първата чиста ситуация се откри пред тима на Антон Велков. Светослав Диков изведе Кристиян Петков сам срещу Стоян Колев, но опитният страж умело скъси дистанцията до нападателя и не му позволи да стреля. Таранът на Марек получи втори шанс, като този път защитник притича и блокира изстрела му.

„Червените“ стигнаха до гол при първата си по-сериозна атака към вратата на противника в 19-ата минута.. Иван Стоянов блесна с тънък пас към Мартин Камбуров, а последният, останал очи с очи с вратаря Емил Михайлов, го финтира и бе повален. От 11-те метра „деветката“ на ЦСКА стреля прецизно и силно, пращайки вратаря в грешната посока – 1:0.

Авансът на столичани обаче издържа броени минути. 180 секунди след тяхното попадение Марек разигра добре и Денис Стоилов нахлу отдясно. Той отправи ниско центриране към точката на дузпата, където Стивън Сънди овладя, но загуби под натиска на Кристиян Петков, за който бе лесно да вкара от няколко метра.

В 27-ата минута „армейците“ извършиха принудителна смяна, след като Апостол Попов почувства болки и сам напусна терена. На негово място се появи Здравко Илиев.

ЦСКА вдигна оборотите след 30-ата минута, когато на няколко пъти Антон Карачанаков излезе на обещаващи позиции. Талантът затрудни доста Емил Михайлов в два от случаите, но стражът на Марек успя да спаси тежките удари от дистанция.

Четири минути преди почивката Илиев центрира много добре към Камбуров, който стреля с глава, а Милен Лахчев в последния миг успя да изчисти. Секунди преди края на първата част Ивайло Чочев можеше да се разпише след друго добро центриране на Илиев. Този път Михайлов плонжира атрактивно и изби с една ръка.

На почивката старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов подмени целия си състав, като на терена остана единствено влезлият по принуда Илиев. Марек също прибегна до резервните си играчи след паузата, което доведе до сериозен спад в темпото.

В 50-ата минута Петър Витанов опита да вкара с далечен шут, но вратарят на дупничани отрази. Секунди по-късно Тони Силва също се пробва от дистанция, ала и той не успя да преодолее вратаря.

В 52-ата Божидар Чорбаджийски се включи добре при центриране от корнер. Изстрелът му с глава обаче прелетя встрани от вратата.

До края на срещата ЦСКА заложи предимно на удари от средна и далечна дистанция, като Здравко Илиев пробва късмета си в 81-ата минута. Той изскочи отляво в наказателното поле, а шутът му прелетя на половин метър покрай близкия долен ъгъл.

По-добрата игра на „червените“ закономерно доведе до гол шест минути преди края. Борис Галчев изведе Маркиньос зад гърба на отбраната и бразилецът технично плъзна кълбото покрай вратаря. Топката се удари в десния стълб, но все пак спря в мрежата.

За следващия етап от своята подготовка „армейците“ ще пътуват до Холандия.

Стартовите състави:

ЦСКА (4-2-3-1): Стоян Колев – Апостол Попов /к/, Александър Тунчев, Юлиан Илиянов, Брайън Ереро – Стивън Сънди, Борис Галчев – Иван Стоянов, Иван Маркович, Антон Карачанаков – Мартин Камбуров

Марек (4-1-4-1): Емил Михайлов – Мартин Димитров, Емил Виячки, Милен Лахчев, Димитър Пилев – Георги Стоичков – Денис Стоилов, Светослав Диков, Димитър Андонов, Петър Тончев – Кристиян Петков