С хеттрик на бразилеца Неи ЦСКА победи с 3:1 като домакин Локомотив София в столичното дерби от шестия кръг на А група, въпреки че игра с човек по-малко през цялото второ полувреме, след като Гарсес бе изгонен за удар без топка срещу Георги Марков.

След по-силна игра в началните минути червените поведоха в 12-тата минута, когато дебютантът Фелипе Машадо преодоля Аделино Лопеш отляво и центрира към бразилеца Неи, който бе оставен непокрит на седем метра от вратата и с глава простреля Урош Голубович.

Железничарите реагираха на гола и отвърнаха с изстрел на Марчо Дафчев от пряк свободен удар, който мина встрани от вратата. В 18-тата минута Димо Атанасов бе изведен добре от Иво Иванов, нахлу в наказателното поле и с изстреля покрай вратаря Ивайло Петров възстанови равенството.

Последваха нови силни моменти за домакините от ЦСКА, като първо опасен изстрел на Велизар Димитров от границата на наказателното поле бе избит в корнер от Голубович, а в 23-тата минута Удоджи центрира към Хосе Гарсес, който с гръб към вратата с глава опита да прехвърли вратаря, но топката минава над напречната греда. След половин час игра Йордан Тодоров стреля диагонално от десетина метра, но сръбският страж отново бе непробиваем.

В края на полувремето започнаха да прехвърчат искри на терена. Разправия в наказателното поле на ЦСКА прерасна в меле с участието на играчи от двата отбора, след което Неи и Георги Марков получават жълти картони.

Минута преди края на първата част футболистите на Локомотив поискаха дузпа за падане на Владимир Джилас в наказателното поле след шпагат на Александър Тунчев, но Антон Генов остана безмълвен. Секунди по-късно след сдърпване в центъра на терена Хосе Гарсес изрита без топка Иво Иванов, като Ел Пистолеро получи директен червен картон за необмислената си проявата.

Въпреки че останаха с човек по-малко червените успяха да отбележат нов гол в третата минута от продължението на първото полувреме. Неи стреля с глава към опразнената от Голубович врата, след подаване Кабус, капитанът на Лококомотив Кристиан Добрев се опита да изчисти от голлинията, като само довкарва топката.

В 51-вата минута Антон Генов отсъди дузпа за ЦСКА за нечиста игра на голмайстора Димо Атанасов спрямо Велизар Димитров. Ней застана зад топката и оформи хеттрика си след изстрел в долния ляв ъгъл на Голубович.

Малко по-късно Кристиан Добрев е ударен с ръка от имащия вече жълт картон Абдер Кабус, но реферът не видя нарушение на правилата и играта продължи.

След час игра Стефан Грозданов направи две смени, но влезлите Балдовалиев и Златински, не успяха да активизират играта на железничарите, които трудно достигаха до вратата на Ивайло Петров.

В 72-рата минута резервата Георги Илиев имаше възможност да изведе Неи сам срещу вратаря, но предпочете да играе индивидуално и топката му бе отнета.

Секунди преди края на редовното време Аделино Лопеш си изкара глупав червен картон, след като фаулира Велизар Димитров по лявото крило.

След днешния успех ЦСКА остава на върха в класирането на А група с преднина от три точки пред Левски и Пирин. Локомотив София заема четвърто място, като изостава на пет точки от водача в таблицата.

ЦСКА: 12. И. Петров, 84. Машадо, 3. Тунчев, 14. В. Илиев, 5. Янчев, 23. Кабус, 21. Удоджи (62 – 10. Г. Илиев), 8. Димитров (90 – 28. Маркиньос), 9. Гарсес, 99. Неи (78 – 19. Чиликов), 30. Тодоров

Локомотив София: 1. Голубович, 20. Лопеш, 5. Марков, 11. Добрев, 13. Върбанов, 17. Орачев (61 – 6. Златински), 30. Атанасов, 18. Караджинов (76 – 16. Коилов), 9. Джилас (61 – 28. Балдовалиев), 10. Дафчев, 23. Иванов