ЦСКА нанесе нов тежък удар върху вечния съперник Левски. „Армейците” победиха с 1:0 „сините” в петото вечно дерби за сезона, което е част от 27-я плейофен кръг на А група и се игра пред 12 хиляди зрители на стадион „Васил Левски”. Победното попадение за ЦСКА падна в третата минута на добавеното време на мача, а негов автор бе Пламен Крачунов. Така ЦСКА записа трета победа срещу Левски от началото на първенството. „Сините” нямат отбелязан гол срещу своя съперник вече 480 минути. Съдията Георги Йорданов се представи на ниво.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ТУК!

Левски започна много стъписано мача и още в 1-та минута ЦСКА можеше да поведе в резултата. Даниел Димов върна изключително нескопосано към Горан Блажевич и за малко не си вкара автогол. Блажевич стигна до топката преди тя да излезе в корнер, но не успя да я избие добре и тя попадна в Иван Стоянов, който шутира, но хърватинът успя да спаси, а след това с още една намеса изби в корнер.

„Сините” бяха много близо до това да излязат напред в резултата в 7-та минута, когато Орлин Старокин стреля от около 25 метра, Стоян Колев успя да докосна топката, която след това срещна сглобката съединяваща напречната греда и десния стълб на вратата на ЦСКА. Валери Божинов се опита да вкара при добавката, но ударът му бе неточен в аут.

ЦСКА организира добра комбинация в 12-та минута, която бе завършена от Емил Гъргоров, който стреля от границата на наказателното поле на Левски, но топката премина в страни от левия стълб на вратата на Горан Блажевич.

Старши треньорът на Левски Тони Здравков извърши принудителна смяна в 14-та минута, когато Валери Божинов бе сменен от Димитър Макриев. Божинов получи контузия в 7-та минута при опита да довкара топката във вратата на Стоян Колев.

ЦСКА създаде нова опасност пред вратата на Левски в 16-та минута, когато Мартин Петров центрира от фаул в наказателното поле на Левски, където Пламен Крачунов бе изпуснат и стреля с глава, но Горан Блажевич улови топката.

Левски пропусна да поведе в резултата в 20-та минута, когато след грешка на Джаксън Менди, топката се озова в Рафаел Бастос, който остана сам срещу Колев и стреля, но много неточно над напречната греда.

До края на първото полувреме двата отбора не успяха да създадат нови опасности пред двамата вратари Стоян Колев и Горан Блажевич.

През второто полувреме ЦСКА имаше надмощие срещу своя съперник и го надигра. В 52-та минута ЦСКА организира опасна атака, Емил Гъргоров подаде към Мартин Петров, който обаче бе настигнат от Дъстли Мюлдер, холандецът направи решаващ шпагат и предотврати много сериозна опасност пред вратата на Горан Блажевич. Мюлдер обаче получи контузия и малко по-късно бе сменен от Пламен Крумов. Три минути по-късно Иван Стоянов изведе Иван Маркович зад гърба на защитата на Левски, а той стреля от чудесна ситуация, но в аут. Ивайло Чочев стреля в 61-та минута, но топката рикошира в тялото на играч на Левски и Горан Блажевич улови топката без проблеми. Четири минути по-късно Венцислав Василев центрира в наказателното поле на Левски, където Ди Вани стреля с глава, но изпрати топката над напречната греда. Емил Гъргоров стреля отдалеч в 67-та минута, но Блажевич улови топката без проблеми. Ивайло Чочев стреля опасно от границата на наказателното поле на Левски в 70-та минута, но Горан Блажевич плонжира и спаси.

Една от малкото ситуации през втората част пред вратата на ЦСКА бе в 73-та минута, когато Рикардо Нунеш центрира остро в наказателното поле на ЦСКА, Джаксън Менди насочи топката към вратата на Стоян Колев, но той плонжира и спаси. В 75-та минута Пламен Крумов стреля опасно от фаул, а топката премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Стоян Колев. В 80-та минута Кевин Бру отправи далечен удар по посока вратата на ЦСКА, Стоян Колев плонжира и спаси.

В 81-та минута бе вдигната несъществуваща засада на Емил Гъргоров, който бе покрит от Аймен Белаид. Гъргоров излизаше сам срещу Горан Блажевич.

Победното попадение за ЦСКА падна в третата минута на добавеното време на мача, когато Иван Стоянов центрира от корнер в наказателното поле на Левски, където Пламен Крачунов с глава прати топката във вратата на Горан Блажевич.

Със спечелените три точки ЦСКА вече има 54 и остава на трето място, а Левски е на седма позиция с 44 точки.

ЦСКА - ЛЕВСКИ

ЦСКА: 99. Колев; 21. Василев, 66. Крачунов, 6. Менди, 37. Фо-Поре; 18. Чочев, 5. Янчев, 28. Маркович (57' - 26. Ди Вани); 23. Гъргоров /к/, 73. Стоянов, 17. М. Петров (56' - 7. Силва)

резерви: 12. Черни; 2. Здр. Илиев, 4. Сънди, 11. Милисавлевич, 27. Ереро

Ст. треньор: Стойчо Младенов

ЛЕВСКИ: 1. Блажевич; 2. Мюлдер (54' - 71. Крумов), 3. Белаид, 25. Д. Димов, 40. Нунеш; 6. Старокин /к/, 75. Бру; 28. Рамос (70' - 4. Ангелов), 16. Бастос, 59. Туре; 10. Божинов (14' - 7. Макриев)

резерви: 24. Любенов; 4. Ангелов, 9. Генков, 17. Чмовш, 28. Р. Цонев, 71. Крумов

Ст. треньор: Антони Здравков

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Фо-Поре, Янчев; Старокин, Рамос, Туре