Старши треньорът на ЦСКА Миодраг Йешич направи своя повторен дебют начело на "армейците" с равенство 1:1 срещу Сервет Женева в първата контрола на червените по време на подготвителния лагер в Турция. Срещата се изигра при изключително тежки атмосферни условия, като и двата гола паднаха през първата част.

Във всяко от двете полувремена сръбският специалист започна с два различни състава, като добро първо впечатление с изявите си оставиха Мартин Камбуров и младокът Григор Долапчиев.

След като първите минути на мача преминаха без особени опасности, "червените" получиха два шанса да открият резутата в рамките на 60 секунди. Първо в 27-ата минута Пламен Крачунов стреля опасно с глава след центриране от ъглов удар, но изстрелът му премина встрани от вратата. Последва хубава атака на българите, която завърши с мощен шут на Анисе, ала топката прелетя над напречната греда.

В 36-ата минута резултатът стана 0:1 след гол от дискусионна дузпа за швейцарците. Апостол Попов докосна съперник в наказателното поле, който се строполи на тревата, а Косоко не сбърка от бялата точка.

В третата минута на добавеното време за първата част все пак ЦСКА успя да стигне до изравнителен гол чрез Мишел Платини. Бразилецът получи чудесна асистенция от Мартин Камбуров и с едно докосване засече топката в мрежата.

През втората част от новата единадесеторка в червено най-силно впечатление на правят Григор Долапчиев и новото попълнение Марсиньо. Първо младокът излезе на добра позиция, но не намери целта. Малко по-късно, в 70-ата минута, Долапчиев бе повален пред наказателното поле. Марсиньо стреля от прекия свободен удар, но шутът му премина покрай вратата.

Швейцарците отвърнаха на предизвикателството със серия опасни удари към вратата на Господинов, като един от тях бе избит от вратаря в страничната греда.

След почивката в игра за столичани се включи и Себастиан Скиорили, който не бе предвиден за контролата, но все пак Йешич му даде шанс за изява.