Отборът на ЦСКА постигна безпроблемна победа с 4:1 като домакин на Спортист Своге в мач от 18-ия кръг на А група. По този начин тимът на Йоан Андоне се изравни по точки на върха в подреждането с отбора на Литекс, който утре приема Левски в дербито на кръга.

Запомнящ се дебют с „червената” фланелка направи Елиот Гранден, който се отчете с невероятен гол и асистенция. Останалите три попадения за домакините бяха дело на Даниел Панку, който вкара два, и Тодор Янчев. За гостите от Своге се разписа Марин Петров в последната минута от дузпа.

Двубоят започна твърде мудно и двата тима не предложиха нищо интересно на обидно малкото зрители на стадиона, които наброяваха едва 800 човека. Резултатът в срещата бе открит в 25-ата минута от френския нападател Елиот Гранден. Бившият футболист на Олимпик Марсилия получи топката в наказателното поле от Румен Трифонов, пое добре коженото кълбо и въпреки опеката на бранител на гостите се обърна и с изключително прецизен удар в горния ляв ъгъл на вратата даде преднина на своя тим.

Десет минути по-късно падна и вторият гол, в който отново бе замесен Гранден. След перфектна контраатака започната от Петре, топката попадна в Гранден, французинът напредна добре в наказателното поле и предостави топката на Тодор Янчев, който добута топката в опразнената врата. Третото попадение дойде в 41-ата минута и бе дело на Флорентин Петре, който се разписа с глава след асистенция на Йордан Минев отдясно.

През втората част двата тима предложиха изключително постна продукция, като на сцената се появи главният арбитър Георги Кабаков. Реферът отсъди две пресилени дузпи – по една и за двата тима. Първо „червените” стигнаха до наказателен удар след пресилено нарушение срещу Минев. От бялата точка не сгреши Даниел Панку, който записа втория си гол в мача. В последната минута на мача Кабаков видя и нарушение на Игор Митрески срещу откъсващ се нападател на гостите. За проявата си македонският национал получи жълт картон, вместо червен.

Със спечелените три точки ЦСКА събра актив от 38-точки, колкото има и моментния лидер Литекс. Спортист Своге пък остана на предна позиция със скромните 11 точки.

ЦСКА – Спортист Своге 4:1
(1:0 Гранден, 2:0 Янчев, 3:0 Петре, 4:0 Панку (д), 4:1 Марин Петров (д)

ЦСКА: 12. Караджов, 52. Минев, 29. Митрески, 2. Виданов, 8. Трифонов, 5. Янчев – к, 14. Петров (20.Н.Манчев) , 88. Гранден (77. Делев), 17. Петре, 23. Панку (10. Руи Мигел), 22. Платини

Спортист Своге: 1. Стоянов, 2. Бачков, 6. Младенов – к, 13. Тодоров, 33. Димов, 77. М.Петров, 10. Цветков, 9. С.Младенов, 18. Крумов (19. Игнатов), 14. Борисов (7. Димитров), 11. Пиетробон

Жълти картони: Панку, Платини, Минев (ЦСКА), Марин Петров, Лъчезар Младенов (Спортист Своге)

Стадион: „Българска армия”, 800 зрители
Съдия: Георги Кабаков