ЦСКА взе очаквана победа при гостуването си във Варна на местния Спартак с 3:1. По този начин "червените" се върнаха в битката за титлата и нещата вече зависят от прекия двубой на 7 април.

"Армейците" излязаха със страшно много проблеми в състава си - контузени, наказани и националът на Румъния Флорентин Петре не бяха на разположение на наставника на тима Младенов.

Всичко в този двубой се разви през второто полувреме, след като цяло едно първо полувреме двата тима предложиха вяла и сива игра. На почивката заваля дъжд и сякаш той освежи действията на 22-та на терена.

ЦСКА натисна много силно след подновяването на играта и логично дойде първия гол, дело на Евгени Йорданов в 53-а минута.

Само девет минути по-късно попадение на румънеца Еуген Трика, като че ли сложи точка на спора. Така двамата играчи донесли победата срещу Литекс преди три дни, прибавиха нови три точки към актива на "армейците".

В 66-та минута Маринов от състава на Спартак Вн получи директен червен картон за груб фаул срещу Тиаго Силва. Това окончателно сломи домакините.

Мачът се доиграваше. Дойде 82-та минута, когато националът Александър Тунчев вкара с глава, след центриране от ъглов удар.

Почетният гол за варненци бе дело на Кунчев минути преди последния съдийски сигнал. По същото време публиката на ЦСКА, наброяваща над 700 души полудя от радост, научавайки крайният резултат в Самоков.

В следващият кръг от родното ни първенство, ЦСКА посреща "палача" на Левски Рилски Спортист.