Отборът на ЦСКА постигна втора победа по време на подготвителния си лагер в Турция. „Червените“ се наложиха над украинския Олександрия със 7:6 след изпълнения на дузпи. Двубоят бе част от четиристранния турнир „Голд Сити Къп“ в Алания, която наложи изпълнения на наказателни удари, след като в редовните 90 минути, срещата приключи при 1:1.

Това е втори успех за старши треньора Миодраг Йешич, след като преди няколко дни, „червените“ надделяха с 2:1 над Вакер Инсбрук. В другите си три срещи, армейците направиха три равни.

Неприятната новина за щаба на „червените“ е тежката травма, която получи нападателя Мишел Платини. Бразилецът бе грубо фаулиран пет минути преди края на първото полувреме и след като му бе оказана лекарска помощ в продължение на няколко минути, стана ясно, че той няма да може да продължи срещата. Платини бе заменен от Нджонго Присо, минута преди края на частта. Все още не е ясно колко сериозна е контузията на футболиста и колко време ще се възстановява той.

През първото полувреме футболистите на Олександрия предложиха доста твърда игра, като на моменти действаха на ръба на грубостта. Все пак армейците успяха да удържат равенството, въпреки че украинците имаха няколко добри положения пред вратата на Черни.

И двата гола в редовното време паднаха през втората част. Олександрия откри резултата в 62-ата минута. След изпълнение на корнер от страна на ЦСКА, украинците организираха бърза контраатака, при която Бровченко бе изведен сам срещу резервата Господинов, преодоля го и на празна врата вкара за 1:0.

Изравнителният гол за ЦСКА дойде секунди преди края на редовното време, когато Кириакидис центрира прекрасно в наказателното поле, а Присо с добър удар изравни.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които „червените“ показаха по-добра концентрация и стигнаха до успех със 7:6.

След този успех, ЦСКА ще играе за първото място в турнира с победителя от двойката Торпедо Москва – Заглебие Любин.

Антон Карачанаков, Марсиньо, Игнасио Варела и Спас Делев не взеха участие в мача, а като втора резерва на Томас Черни бе записан Божидар Стойчев, информира още официалната страница на „армейците“.

Вижте и по интересните моменти от мача по минути:

Титулярите на ЦСКА:

12. Томас Черни, 11. Иван Бандаловски-к, 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе, 10. Сержиньо, 14. Серж Нюаджи, 22. Мартин Камбуров, 23. Мишел Платини

Резерви:

1.Анатоли Господинов, 85. Божидар Стойчев, 6. Костадин Стоянов, 30. Васил Попов, 31. Юлиян Илиянов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 55. Илияс Кириакидис, 7. Петър Витанов, 18. Ивайло Чочев, 99. Нджонго Присо, 15. Станко Йовчев, 45. Григор Долапчиев

Начало на мача

2 мин: Първа възможност в мача, която идва пред вратата на ЦСКА. След центриране в наказателното поле, топката не стига до Грицук, а отбраната на „червените“ изчиства топката.

7 мин: Свободен удар за ЦСКА след нарушение срещу Лукас Саша. „Червените“ пробват заучено положение, но без успех.

12 мин: Сержиньо пробва центриране в наказателното поле на Олександрия, но футболист на украинците чисти в корнер.

20 мин: Страхотен удар на Шевченко, който е отразен по отличен начин от Черни.

26 мин: След комбинация между Камбуров и Платини, бразилецът стреля, но твърде слабо.

35 мин: Силен изстрел на Мишел Платини, който е отразен с мъка от вратаря на украйнския вратар.

40 мин: Груб фаул срещу Мишел Платини. Бразилецът получава лекарска помощ.

44 мин: Мишел Платини няма да може да продължи срещата и е принудително заменен от Присо.

Край на първото полувреме

На полувремето Миодраг Йешич прави седем промени в състава си. В игра се появяват Господинов, Стоянов, Попов, Василев, Грънчов, Кириакидис и Чочев. Минута преди почивката, Мишел Платини бе заменен принудително от Присо.

Начало на втората част

56 мин: Ивайло Чочев излиза сам срещу вратаря на украинския вратар, пробва да го прехвърли, но стражът Зарубин в последния момент докосва топката, която излиза в корнер.

62 мин: 1:0 за Олександрия. Бровченко е изведен сам срещу Господинов, финтира го и на празна врата открива резултата.

66 мин: Жълт картон за Василев за оспорване на съдийско решение.

72 мин: Тройна смяна за "червените". Играта напускат Камбуров, Нюаджи и Сержиньо. На тяхно място влизат Долапчиев, Витанов и Йовчев.

83 мин: Долапчиев пропуска най-чистото положение за ЦСКА. След изпълнение на свободен удар от Чочев, топката попадна в Долапчиев, който очи в с вратаря, не успя да го преодолее. Стражът успя да избие с крак.

89 мин: Присо изравнява резултата след пас на Кириакидис в наказателното поле.

90 мин: Край на редовното време!

Победителят в мача ще бъде определен след изпълнение на дузпи.

При дузпите:

- Пропуск на футболист на Олександрия

- Станко Йовчев вкарва за 2:1

--

Следим контролата чрез официалния сайт на ЦСКА, след като организаторите на турнира в Алания не допуснаха други журналисти да отразят мача.