Отборът ЦСКА допусна загуба с 0:2 след безобразна игра при гостуването си на Черноморец в дербито на кръга в А група. Така „червените“ изостанаха с две точки от лидера Лудогорец, който вчера разби Берое с 3:0. ЦСКА вече заема третото място във временното подреждане с актив от 36-точки, толкова, колкото вече имат и отборите на Черноморец и Левски.

Домакините от Бургас взеха трите точки в мача след голове през втората част. Пламен Крачунов си реализира нелеп автогол, а крайния резултат оформи Лоривал Асис в 74-ата минута.

Отборът на домакините започна по-настоятелно мача, владеейки повече топката и гледайки по-често към противниковата врата. По-добрата игра на футболистите на Черноморец доведе до няколко корнера пред Райс Мболи, които обаче не затрудниха сериозно „червения“ страж.

Постепенно гостите от София изравниха играта и на свой ред организираха няколко атаки, но също без особен успех. В 32-ата минута на мача старши треньорът на ЦСКА Димитър Пенев трябваше да извърши принудителна смяна в състава си, след като новото попълнение на тима Иван Боладо се контузи при наглед безобидна ситуация. Нападателят усука коляното си след единоборство с Цветомир Цонков в центъра на терена. На мястото на Боладо в игра се появи младокът Антон Карачанаков.

Промяната в редиците на гостите отново разстрои играта на тима, който се прибра в собствената си половина. Това позволи на домакините да нападат по-опасно, а Мболи трябваше да се намесва след удари на Асис и Цонков.

Всичко по-интересно в мача се случи през втората част. След мудното начало на полувремето Черноморец отново взе инициативата и логично взе преднина в резултата. Това се случи в 62-ата минута, когато Пламен Крачунов си реализира нелеп автогол. След центриране на Асис от фаул отдясно по нападението на домакините, Мболи не успя да се намеси адекватно, топката попадна в краката на Крачунов на голлинията, бранителят се засуети и бутна топката в собствената с врата. Футболистите на „червените“ не реагираха по никакъв начин на попадението и продължи да играе мудно и тромаво без никаква идея в предни позиции.

В 74-ата минута Черноморец организира перфектна контраатака. Новото попълнение Мелконян бе изведен отдясно, центрира прецизно към Асис, който бе оставен непокрит в наказателното поле, овладя с лекота и с премерен удар покрай Иван Бандаловски и Райс Мболи покачи на 2:0.

В оставащите минути до края, ЦСКА не успя да сътвори нищо интересно пред противниковата врата, а футболистите на домакините на два пъти имаха възможност да направят победата си класическа.

ЧЕРНОМОРЕЦ – ЦСКА 2:0

1:0 Крачунов (автогол) 62'