Черно море и ЦСКА не успяха да излъчат победител в дербито от 11-ия кръг на А група. Двубоят на стадион „Тича“ приключи без голове – 0:0, като интересните моменти в срещата бяха твърде малко. Двата тима започнаха много предпазливо двубоя, като в началните минути преобладаваха предимно единоборствата в центъра на терена, а ситуациите пред двете врати липсваха.

Първата възможност за гол в мача дойде в 14-ата минута и тя бе дело на Георги Илиев. Дончо Атанасов проби добре отляво и центрира към непокрития си съотборник в наказателното поле, където капитанът на домакините стреля със странична ножица, но топката излезе в аут.

Отговорът на ЦСКА дойде още в следващата атака. Платини овладя в пеналта и пусна коженото кълбо към Анисе, който стреля силно, но стражът на „моряците“ Китанов показа класа и изби коженото кълбо.

В 33-ата минута Апостол Попов бе близо до това да си отбележи автогол след поредното центриране от корнер. Централният бранител се опита да изчисти топката, но вместо това я насочи към собствената си врата. Попов обаче имаше късмет, пращайки топката на сантиметри над напречната греда.

В минутите до края на първата част играта бе доста накъсана, а най-чистата ситуация за полувремето създаде Мишел Платини. Бразилецът получи топката от Тодор Янчев, навлезе мощно в наказателното поле и стреля, но изстрелът му бе отразен с крак от Китанов. При добавката, капитанът на „червените“ също нямаше шанс, като топката се отклони от тялото на бранител на домакините и излезе в корнер.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като единствените заплахи пред двамата вратари идваха след изпълнения на статични положения.

Най-чистото и интересно положение през вторите 45 минути дойде едва в даденото от съдията продължение, когато Мирослав Манолов пробва от близо 25-метра, но Черни отново показа класа и изби в корнер.

След поделените точки, ЦСКА остава на третото място, преди двубоите на Литекс и Ботев, които могат да изместят „червените“, ако запишат победи. Черно море пък вече е девети.

ЧЕРНО МОРЕ – ЦСКА 0:0

Черно море: 33. Китанов, 25. С.Александров, 15. А.Александров, 3. Р.Колев, 4. Д.Димитров, 5. Камазола, 6. Бергонси, 10. Манолов, 11. Д.Атанасов, 21. Г.Илиев, 14. Божилов

ЦСКА: 12. Черни, 11. Бандаловски, 66. Крачунов, 19. А.Попов, 4. Венков, 5. Янчев (к), 8. Саша, 10. Сержиньо, 17. Анисе, 99. Присо, 23. Платини

Съдия: Георги Йорданов

Стадион: Тича, Варна