Ботев Пловдив загуби и втората си контролна среща от предсезонната подготовка в Турция, играна днес срещу румънския Газ Метан. "Канарчетата" паднаха с 0:2, като и двата гола бяха отбелязани след статични положения.

Румънците откриха резултата в 19-та минута, след центриране от пряк свободен удар. Тогава футболистите в жълто-черно позволиха на левия защитник на румънците Веласкес да остане непокрит в наказателното поле и с глава да открие резултата в мача.

След това пловдивчани поеха инициативата на терена, като Томаш Иршак и Божидар Васев не успяха да реализират от страхотни ситуации. Момчил Цветанов също не успя да се разпише през първите 45 минути.

Така този резултат се запази до почивката. В средата на второто полувреме, след идентично положение на първия гол, Роман Инез си отбеляза автогол от състава на Ботев. Това се случи в 67-та минута.

Възпитаниците на Петър Пенчев имаха няколко опасни положения пред вратата на съперника, които бяха пропиляни от Божидар Васев, Мариян Огнянов и Томаш Иршак.