Ботев загуби и втората си контрола в Турция Официален сайт на Ботев
Ботев загуби и втората си контрола в Турция

Ботев Пловдив загуби и втората си контролна среща от предсезонната подготовка в Турция, играна днес срещу румънския Газ Метан. "Канарчетата" паднаха с 0:2, като и двата гола бяха отбелязани след статични положения. 

Румънците откриха резултата в 19-та минута, след центриране от пряк свободен удар. Тогава футболистите в жълто-черно позволиха на левия защитник на румънците Веласкес да остане непокрит в наказателното поле и с глава да открие резултата в мача.

След това пловдивчани поеха инициативата на терена, като Томаш Иршак и Божидар Васев не успяха да реализират от страхотни ситуации. Момчил Цветанов също не успя да се разпише през първите 45 минути.

Така този резултат се запази до почивката. В средата на второто полувреме, след идентично положение на първия гол, Роман Инез си отбеляза автогол от състава на Ботев. Това се случи в 67-та минута.  

Възпитаниците на Петър Пенчев имаха няколко опасни положения пред вратата на съперника, които бяха пропиляни от Божидар Васев, Мариян Огнянов и Томаш Иршак. 

Съставът на Ботев в тази среща:

Адам Стаховяк, Йордан Христов, Пламен Николов, Роман Инез, Лазар Марин, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Божидар Васев, Момчил Цветанов, Иван Цветков (Станислав Дрянов, Християн Казаков, Цветелин Чунчуков).

Google Добави ни в предпочитани източници в Google