Новакът в А група Пирин Благоевград победи Ботев Пловдив с 1:0 в контролна среща на стадиона в Ракитово. Единственото попадение в срещата реализира Мартин Тошев в началото на второто полувреме след неубедителна изява на резервния вратар Петър Денчев.

Пловдивчани се опитаха да стигнат до изравняване, но трудно създаваха положения. Александър Колев беше най-близо до гола, но след силен удар от фаул нацели напречната греда.

Пирин Благоевград

източник: Стефан Дамянов/Gong.bg

Дебют за "жълто-черните" след почивката направи нападателят Димитър Алексиев, но старши треньорът Петър Пенчев не можеше да разчита на лекуващите контузии Йордан Христов и Серкан Юсеин, на другото ново попълнение Нико Варела, както и на завърналия се от Румъния след неуспешен трансфер в Търгу Муреш Мариян Огнянов.

Бившият футболист на Ботев Пловдив Георги Марков изгледа срещата от трибуните. Той е спряган за ръководен пост именно в Ботев. /БТА